Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 3/2017
Z prefabrykatu drewnianego

Monika i Adam koniecznie chcieli mieć dom z drewna. Ostatecznie wznieśli go w nowoczesnej szkieletowej technologii prefabrykowanej. W przyszłości planują rozbudowę, co przy tej metodzie nie będzie trudne.

Gotowy projekt domu, na który para się zdecydowała, nie został, niestety, opracowany w technologii szkieletu drewnianego. Jego autorzy odmówili wykonania takiej wersji, więc na zlecenie zrobili to inni architekci, od razu przystosowując konstrukcję budynku do wybranej technologii prefabrykowanej. Nowy projekt luźno nawiązuje do wyjściowego, ponieważ właściciele wykorzystali tę okazję do wniesienia poprawek. Kilka lat po przeprowadzce, kiedy rodzina powiększyła się, zlecili sporządzenie koncepcji rozbudowy domu.

DOSKONAŁA LOKALIZACJA

Choć na studiach i po ślubie Monika i Adam mieszkali w mieszkaniach w blokach, nosili w sobie tak duże pragnienie posiadania własnego domu i ogrodu (oboje wychowali się w budynkach jednorodzinnych, a Adam nawet w leśniczówce), że w końcu się na to zdecydowali. Nie mając czasu na samodzielne budowanie, na początku zamierzali kupić gotową siedzibę. W poszukiwaniu jednej z oferowanych trafili do miejscowości, położonej 30 km od poprzedniego punktu zamieszkania, w której od razu się zakochali. Nieruchomości nie kupili, lecz właśnie tam podjęli nową decyzję.

 

Stwierdziliśmy, że skoro nie ma tu dla nas odpowiedniego gotowego domu, na pewno znajdziemy jakąś działkę – opowiada Monika. – I zaczęliśmy jeździć po okolicy. Słoneczna jesień odsłaniała w niej coraz to piękniejsze miejsca i świetną infrastrukturę w postaci szkoły, przychodni, apteki, przepięknego malutkiego kościółka, sklepów, a nawet szkół językowych, kawiarenki i klubu sportowego – syn bardzo chciał grać w piłkę. Dosłownie wszystko, czego potrzebowaliśmy na co dzień, tu było. Co więcej – chodząc po uliczkach, trafiliśmy na siedzibę firmy, pośredniczącej w sprzedaży działek i stawiającej domy od A do Z. Nawiązaliśmy kontakt z energicznymi pracownikami, bo zamierzaliśmy budować systemem generalnego wykonawcy. Znali teren i zobowiązali się wyszukać dla nas kilka działek. Ostatecznie kupiliśmy przytulną parcelę, położoną w odległości 300 m od szkoły.

Lilianna Jampolska

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny