Ciepłe przegrody to podstawa

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ciepłe przegrody to podstawa

Na przestrzeni ostatnich lat wyjątkowo popularny stał się trend w polskim budownictwie polegający na wznoszeniu domów energooszczędnych. Z całą pewnością jest to korzystne rozwiązanie nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również dla kieszeni jego przyszłego użytkownika. Nie jest bowiem tajemnicą, że z roku na rok rosną nie tylko koszty eksploatacji budynków mieszkalnych, ale przede wszystkim koszty energii i gazu.

aktualizacja: 2020-08-18 06:48:54

Na rynku budowlanym dostępnych jest wiele rozwiązań i systemów ułatwiających oszczędne eksploatowanie domu, ale warto pamiętać, że sztuką wcale nie jest nafaszerowanie bryły nowoczesnymi instalacjami, ponieważ w ten sposób można wygenerować niebotyczne koszty budowy. O oszczędnościach w eksploatacji warto myśleć od samego początku budowy, stosując odpowiednie materiały budowlane.

PREFABED to producent wysokiej klasy betonu komórkowego. Firma od początku stawia na najwyższą jakość wytwarzanych produktów takich jak płytki, kształtki oraz bloczki z betonu komórkowego. Jest to materiał ścienny o porowatej strukturze. Opatentowany w latach 30. XX wieku przez szwedzkiego architekta Johana Axela Erikssona, w Polsce produkowany jest od lat 50-tych.

 

Beton komórkowy firmy PREFABED to materiał bardzo ciepły, niepalny, odporny na pleśnie i grzyby. Wystarczająco wytrzymały do budowy ścian samonośnych do trzech kondygnacji, w zależności od gęstości objętościowej.

To, co wyróżnia PREFABED na tle innych producentów materiałów tego typu to zachowanie wysokich standardów podczas produkcji, co sprawia, że jest jednym z nielicznych producentów ciepłochronnych odmian betonu komórkowego w Polsce - szczególnie jego najcieplejszych odmian - 450 i 550. Umożliwia to budowę bez konieczności docieplania.

 

W domu energooszczędnym przyjmuje się, iż współczynnik U ścian nie powinien przekraczać 0,2 W/(m²·K). Takie ściany zewnętrzne mogą być wznoszone zarówno jako jedno-, dwu-, jak i trójwarstwowe. Współczynnik mniejszy lub równy 0,2 W/(m²·K) najłatwiej jest uzyskać wznosząc ściany warstwowe, docieplone odpowiednią warstwą materiału termoizolacyjnego.

 

Tymczasem, ściany murowane z bloczka z betonu komórkowego PREFABED (odmiana 450) gwarantują osiągnięcie współczynnika przy zastosowaniu przegrody o szerokości jedynie 36 cm. Bloczki te wymagają ponadto jedynie zaprawy cienkowarstwowej, w przeciwieństwie do ścian budowanych z tradycyjnego materiału, którym towarzyszą kołki, siatka, materiał docieplający, klej do ocieplania i tradycyjna zaprawa. To sprawia, że na etapie stawiania ścian zewnętrznych można zasadniczo ograniczyć koszty robocizny.

 

Wciąż udoskonalana technika produkcji sprawia, że produkowane przez PREFABED bloczki z betonu komórkowego mają wysokie parametry cieplne, powtarzalność wymiarów oraz gwarancję trwałości. Proces produkcji bloczków z betonu komórkowego poddawany jest ciągłej kontroli zarówno pod kątem dostarczanych surowców jak i jakości produktu końcowego. Najlepszą rekomendacją dla bloczka z betonu komórkowego PREFABED jest wciąż poszerzające się grono zadowolonych klientów.


PREFABED Sp. z o.o.
ul. Żywiecka 118 43-300 Bielsko-Biała
www.prefabed.bielsko.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje