Zalety elewacji z cegieł klinkierowych

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Zalety elewacji z cegieł klinkierowych

Są materiały ponadczasowe, na które nie ma wpływu chwilowa moda. Cegła klinkierowa zdecydowanie do nich należy. Elewacja wykonana z tego materiału nadaje budynkowi szlachetnego rysu, jest bardzo efektowna i elegancka. Co więcej, cechuje ją szereg walorów użytkowych, którym zawdzięcza swoją popularność. Poniżej zaprezentujemy te jej zalety, za które ceniona jest najbardziej.

aktualizacja: 2021-06-15 08:01:36

Elewacja z cegieł klinkierowych = OSZCZĘDNOŚĆ!

Elewacja wykonana z cegieł klinkierowych jest droższa od zwykłego tynku, ale - UWAGA! - to inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości brakiem konieczności ponoszenia nakładów finansowych na jej remont bądź modernizację. Dlaczego to takie ważne?

Odpowiedź na to pytanie odnaleźć można w wyliczeniach ekspertów z zakresu budownictwa, zgodnie z którymi koszty utrzymania tynków w dobrym stanie na przestrzeni kilkudziesięciu lat podwajają cenę tego rozwiązania. Najgorzej wygląda sytuacja w miejscowościach z silnie zanieczyszczonym powietrzem. Tam wystarczą trzy dekady, aby nasze portfele zubożały o taką samą kwotę, jaką wcześniej zapłaciliśmy za wykonanie elewacji. W opozycji do tego, utrzymanie estetycznego i funkcjonalnego stanu klinkieru najczęściej sprowadza się jedynie do jego umycia.

Warto w tym miejscu odnieść się jeszcze do samej ceny klinkieru. Nie jest ona tak wysoka, jak się powszechnie wydaje, bowiem zwykle kwota, jaką należy za nią zapłacić, nie przekracza 9% budżetu przeznaczonego na budowę domu. Wartością dodaną jest też cena, jaką uzyskamy sprzedając w przyszłości dom z tak elegancką i luksusową elewacją. Na rynku nieruchomości takie budynki od zawsze są w cenie.

Elewacja z cegieł klinkierowych LODE

Elewacja z cegieł klinkierowych = LUKSUS, ESTETYKA I WYGODA

Budowanie domu nieodmiennie łączy w sobie dwa istotne elementy: funkcjonalność i design. Pierwsza z tych wytycznych wpływa na nasz codzienny komfort życia. Funkcjonalność cegieł klinkierowych odnajdziemy m.in. w bardzo korzystnym mikroklimacie, jaki tworzą w domu, w tym w bardzo przyjemnej temperaturze, jaką dzięki nim można utrzymać w budynku przez cały rok. Co więcej, istotną cechą cegieł jest to, że w połączeniu z termoizolacją z wełny mineralnej, doskonale radzą sobie z tłumieniem dźwięków. Jeśli dodatkowo zadbamy o prawidłową konstrukcję ściany pokrytej klinkierem, materiał ten odwdzięczy się nam właściwą izolacją, a co za tym idzie - snu z powiek nie będą nam spędzać problemy z pleśnią i grzybem, wynikające z kondensacji pary wodnej.

Drugi z wymienionych elementów to design. O tym, jak bardzo ważne w budownictwie jest dobre wzornictwo świadczy fakt, że na kartach historii architektury zapisali się jego mistrzowie. Bez wątpienia domy z elewacją klinkierową spełniają kryteria budynków ponadczasowych i eleganckich. Zawdzięczają to bogatej ofercie kolorów, faktur, efektów a także form cegieł klinkierowych. Dzięki temu, że cegłę klinkierową zakupić można także w postaci kształtek, możliwe jest wykonanie bardzo efektownych detali architektonicznych, które z pewnością wyróżnią budynek na tle innych. Co więcej, klinkier znakomicie komponuje się ze szkłem, drewnem, aluminium i stalą.

O tym, jak niezwykłe efekty na budynku można uzyskać, zestawiając kilka różnych kolorów cegieł klinkierowych z różnymi spoinami i rodzajami wiązań, przekonać się można używając Konfiguratora 2D, który znaleźć można na stronie internetowej firmy Lode. Pozwala on na wykonanie wizualizacji elewacji z wybranych cegieł, zgodnie z założonymi przez nas parametrami. Dzięki temu możemy popuścić wodze fantazji i przekonać się, jak będzie się prezentowała elewacja naszego budynku, zanim zdecydujemy się na zakup wybranych cegieł klinkierowych.

Elewacja z cegieł klinkierowych LODE

Elewacja z cegieł klinkierowych = BŁOGI SPOKÓJ

Ponadczasowość cegieł klinkierowych ma swoje źródło również w ich trwałości, która wynika z doskonałej jakości surowców. Przypomnijmy, że głównym ich składnikiem jest glina lub mieszanka glin. Dzięki temu cegły są bardzo odporne na skrajne temperatury i każde, nawet najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne. Ich kolor i zwarta struktura pozostają niezmienne nawet przez setki lat. Tę swoją legendarną niemal trwałość cegła klinkierowa zawdzięcza odpowiedniej obróbce technicznej, która wydobywa z pochodzącej z natury gliny wszystko to, co najlepsze, w tym kolor, którego intensywność nie wymaga wspomagania dodatkowymi, sztucznymi barwnikami i pigmentami.

Co więcej, klinkier charakteryzuje naturalna odporność na kwasy, w tym kwaśne deszcze, nie będące rzadkością w dzisiejszym, zanieczyszczonym środowisku. Trwałość cegły klinkierowej przekłada się, oczywiście, na trwałość wykonanej z niej elewacji. Ściana nią pokryta pozostaje trwała i elegancka na wieki.

LODE - logo
lode.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak usunąć zielony nalot z elewacji?
Jak usunąć zielony nalot z elewacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje