Produkuj odnawialną energię elektryczną ze stalowym dachem fotowoltaicznym 2w1 SOLROOF

Produkuj odnawialną energię elektryczną ze stalowym dachem fotowoltaicznym 2w1 SOLROOF

SOLROOF to innowacyjny produkt, który powstał w celu zaspokojenia coraz większego zapotrzebowania na odnawialną energię. W SOLROOF otrzymujesz kompletny dach - zintegrowaną fotowoltaikę z poszyciem dachowym (FIT VOLT), uzupełnioną o część nieaktywną (FIT), dedykowane obróbki blacharskie, system rynnowy i elementy instalacji elektrycznej, a to wszystko na życzenie z montażem.

System BIPV - fotowoltaika zintegrowana z dachem

Dach fotowoltaiczny, powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby nie tylko odpowiadać za produkcję energii, ale również zapewnić szczelność, ochronić dom przed warunkami atmosferycznymi oraz stanowić kompletne rozwiązanie. W przypadku SOLROOF otrzymujesz system BIPV (ang. building integrated photovoltaics) uzupełniony o część nieaktywną, dedykowane obróbki, orynnowanie i akcesoria dachowe, a to wszystko na życzenie klienta z montażem. Dach w systemie SOLROOF prezentuje się spójnie i pełni funkcję 2w1 - zabezpiecza dom i produkuje energię.

W SOLROOF otrzymujesz kompletny dach
W SOLROOF otrzymujesz kompletny dach

Eliminacja masywnej fotowoltaiki

W swoim autorskim rozwiązaniu producent wyeliminował ciężkie i nieatrakcyjne panele fotowoltaiczne, widoczną konstrukcję montażową oraz okablowanie, znane z tradycyjnych paneli. Jedną ze szczególnych cech dachu SOLROOF jest spójność powierzchni, którą uzyskano poprzez odpowiednie skomponowanie zintegrowanych paneli fotowoltaicznych FIT VOLT ze stalowymi panelami dachowymi FIT.

FIT VOLT to zintegrowany panel fotowoltaiczny, którego podstawą techniczną jest modułowy panel dachowy FIT. Dzięki temu możemy mieć pewność, że oba produkty dobrze do siebie pasują i stanowią kompletne rozwiązanie, które wyróżnia się wysoką estetyką i spójnością wizualną dachu, a ich montaż jest dobrze znany dekarzom.

FIT VOLT - Zintegrowany dach fotowoltaiczny SOLROOF

Niebieski odcień i nieregularność koloru klasycznej fotowoltaiki

Standardowa struktura krzemowa ogniw potrafi wprowadzić nieregularności w odcieniach niebieskiego, a antyrefleksyjna powłoka dodatkowo może podkreślać różnice barw. To znane zjawisko w tradycyjnych panelach fotowoltaicznych.

Wykorzystując specjalne szkło hartowane, specjaliści SOLROOF uzyskali dopasowanie kolorystyki powierzchni bez utraty wydajności. Różnice odcieni są nieznacznie widoczne jedynie pod konkretnym kątem padania światła, co dodaje do efektywnej prezentacji całego dachu.

W zgodzie z naturą - Stal XCarb® od ArcelorMittal

Do produkcji dachu SOLROOF wykorzystywana jest niskoemisyjna stal XCarb® od ArcelorMittal. Stal XCarb® jest produkowana z materiałów pochodzących w 75% z recyklingu, korzystając wyłącznie z odnawialnej energii elektrycznej.

Dach SOLROOF o powierzchni około 150 m² generuje o 1.2 tony CO2eq./m² mniej, co stanowi aż 62% w stosunku do standardowych dachów powlekanych powłokami organicznymi.

Do produkcji dachu SOLROOF wykorzystywana jest niskoemisyjna stal XCarb® od ArcelorMittal
Do produkcji dachu SOLROOF wykorzystywana jest niskoemisyjna stal XCarb® od ArcelorMittal

Maksymalizacja wydajności i bezpieczeństwo użytkowania

Producenci SOLROOF sięgnęli po rozwiązania technologiczne sprawdzonej i docenianej firmy SolarEdge, która zdobyła zaufanie, dzięki wysokiej jakości produktom, takim jak optymalizatory. Urządzenia te zapewniają maksymalną wydajność paneli bez względu na padające cienie lub zabrudzenia, które w tradycyjnych panelach fotowoltaiczny zmniejszają produkcję całej instalacji.

Projektując system, zwrócono uwagę nie tylko na jego wygląd i wydajność, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. Zastosowana w SOLROOF funkcja Safe DC™ minimalizuje zagrożenia spowodowane przepięciami prądu.

Jedna gwarancja i bezproblemowe serwisowanie

Za dach SOLROOF odpowiedzialny jest jeden producent; zintegrowane panele fotowoltaiczne FIT VOLT produkowane są z materiałów najwyższej jakości na terenie Unii Europejskiej, w słowackim zakładzie produkcyjnym, który został stworzony z myślą o spełnianiu najwyższych norm jakości.

Ponadto SOLROOF montowany jest przez ekipę autoryzowanych dekarzy i instalatorów - przez sprawdzonych wykonawców. Otrzymujesz również jedną gwarancję na system, dzięki czemu unikasz przerzucania się odpowiedzialnością pomiędzy wykonawcami.

Wszystkie te czynniki mają wpływ na uznanie warunków gwarancyjnych oraz przede wszystkim - Twój komfort.

W systemie SOLROOF optymalizatory SolarEdge umieszczone są pod wiatrownicami VOLT (prowadzonymi wzdłuż bocznych krawędzi dachu) oraz pod nieaktywnymi - łatwymi w demontażu - stalowymi panelami dachowymi FIT. To zapewnia bezpieczną i bezproblemową wymianę paneli, minimalizując ryzyko uszkodzenia sąsiadujących elementów i całkowicie eliminując potrzebę demontażu całej połaci.

Zobacz materiały z realizacji:

SOLROOF
SOLROOF montowany jest przez ekipę autoryzowanych dekarzy i instalatorów - przez sprawdzonych wykonawców

Kompleksowe wsparcie na każdym etapie

Doradcy SOLROOF wspierają na każdym etapie w procesie uzyskania dofinansowań do zintegrowanego systemu paneli SOLROOF oraz w procesie zgłaszania instalacji w zakładzie energetycznym (OSD). Dodatkowo, jeżeli inwestycja będzie stanowić podstawę termomodernizacji budynku, możemy pomóc w uzyskaniu ulgi podatkowej.

Dowiedz się więcej na www.solroof.eu lub uzyskaj wycenę - wypełnij formularz zgłoszeniowy: www.solroof.eu/kalkulator

https://solroof.eu/
Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz