Filtry do wody - inwestycja, która się opłaca! Sprawdź, jak dobrać idealny filtr do swojego domu

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Filtry do wody - inwestycja, która się opłaca! Sprawdź, jak dobrać idealny filtr do swojego domu

O filtrach do wody warto pomyśleć już na etapie projektowania instalacji wod.-kan. w budynku, lecz zwykle nie ma też problemu, by filtry do wody zainstalować w domu gotowym. Największym utrapieniem dla wielu mieszkańców domów jednorodzinnych jest twarda woda. Inwestycja w zmiękczacz do wody, to nie jest duży wydatek, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę niekwestionowane korzyści wynikające z użytkowania wody miękkiej.

aktualizacja: 2024-05-28 11:46:40

1. MNIEJSZE ZUŻYCIE DETERGENTÓW

Twarda woda utrudnia działanie detergentów, zmniejsza ich pienistość powodując konieczność zwiększonego dozowania. Miękka woda wymaga mniejszej ilości środków piorących, czyszczących, mydeł, szamponów czy kosmetyków.

2. DŁUŻSZA ŻYWOTNOŚĆ SPRZĘTU AGD

Wysoka zawartość związków wapnia i magnezu w twardej wodzie powoduje osadzanie się kamienia, który niszczy urządzenia AGD. Dzięki miękkiej wodzie – pralki, zmywarki, czajniki, żelazka i ekspresy do kawy wymagają mniej czynności konserwacyjnych i służą dłużej.

3. BRAK OSADU KAMIENNEGO NA ARMATURZE

Twarda woda powoduje uciążliwe osadzanie się kamienia na armaturze łazienkowej i kuchennej. Używanie miękkiej wody znacznie ułatwia czyszczenie baterii, kabin prysznicowych, czy zlewów i upraszcza utrzymanie ich w czystości.


Zmiękczacz kompaktowy Klarwod CS Astral

4. KORZYSTNY WPŁYW NA ŚRODOWISKO

Mniejsze zużycie detergentów i brak konieczności stosowania dodatkowej chemii do usuwania kamienia, przyczyniają się do mniejszego zanieczyszczania środowiska naturalnego.

5. LEPSZA KONDYCJA INSTALACJI

Osad kamienny wynikający z wysokiej zawartości wapnia i magnezu w twardej wodzie, osadza się również wewnątrz rur, powodując zmniejszanie przepływu i szybszą degradację instalacji. Zmiękczacz jest też zabezpieczeniem przed osadzaniem się kamienia kotłowego w zasobnikach c.w.u. i wymiennikach.

6. ZDROWSZA SKÓRA I WŁOSY

Twarda woda powoduje wysuszanie skóry. Może nawet powodować wypryski i trądzik. W wyniku tego, że twardą wodą trudno spłukują się detergenty, często dochodzi do swędzenia skóry, a nawet reakcji alergicznych, czy stanów zapalnych. Miękka woda powoduje, że włosy mniej się wysuszają, stają się mniej chropowate, a tym samym łatwiejsze do rozczesywania i układania. Zmniejsza się ryzyko powstawania łupieżu i wypadania włosów, zwiększa trwałość farbowania.

7. WIĘKSZA TRWAŁOŚĆ UBRAŃ I TEKSTYLIÓW

Tkaniny prane w twardej wodzie stają się szorstkie i sztywne, szybciej się niszczą, tracą kolory. Pranie w miękkiej wodzie jest bardziej efektywne, a tkaniny pozostają miękkie, świeże i kolorowe.

8. OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY

Wszystkie te korzyści wpływają na znaczne ograniczenie wydatków z budżetu domowego i szybki zwrot z inwestycji w zmiękczacz do wody.

Trzeba pamiętać o tym, że do prawidłowej pracy zmiękczaczy, woda musi spełniać pewne parametry (np. w zakresie zawartości żelaza i manganu), zwłaszcza ta pochodząca z ujęć własnych. Dlatego warto zacząć od badania wody i zadbać o odpowiedzialny dobór filtrów przez specjalistów, tak by spełniały swoje zadanie i zapewniały bezpieczeństwo użytkowników. Wszystko to można kompleksowo zrealizować w firmie Klarwod.

Więcej informacji: www.klarwod.pl


Klarwod Sp. z o.o.
ul. Lipowa 37, Bielawa
05-520 Konstancin-Jeziorna
www.klarwod.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu