Seria ComfoAir Q składa się z trzech central o zróżnicowanej wydajności - 350, 450 lub 600 m³/h. Będzie stopniowo zastępować poprzednią, niezwykle udaną - ComfoAir 350/450/550. Nowe modele wyróżnia wyjątkowa sprawność i wydajność, szczególnie w zakresie efektywności energetycznej.
Jeszcze tańsza eksploatacja i większa elastyczność
Optymalizacja wykorzystania wnętrza centrali oraz przepływu powietrza w wymienniku ciepła spowodowały mniejsze zapotrzebowanie mocy wentylatora, co przełożyło się na jeszcze większą redukcję zużycia energii.
Centrale wentylacyjne Zehnder ComfoAir Q to urządzenia nie tylko energooszczędne, ale i bardzo ciche, m.in. dzięki specjalnej nakładce optymalizującej przepływ powietrza do wentylatora. Nowa, opatentowana koncepcja filtra zapewnia także najwyższy poziom higieny w urządzeniu i całym systemie dystrybucji powietrza.
Zehnder ComfoAir Q to także całkowicie nowa obudowa, stanowiąca połączenie inteligentnych rozwiązań dla budownictwa z interesującym designem i intuicyjną obsługą. Instalatorzy docenią łatwość, z jaką połączenia głównych kanałów powietrza, już na miejscu montażu, można zmienić z lewej strony na prawą. Nowa seria jest także w pełni kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami peryferyjnymi systemu Zehnder (chłodzenie, tłumikorozdzielacze, wymienniki gruntowe).
Obsługa stacjonarna i mobilna
Intuicyjny wyświetlacz pokazuje w czasie rzeczywistym wszelkie istotne dane eksploatacyjne i sprawia, że użytkownik jest bardziej świadomy zużycia energii, komfortu i wpływu na środowisko. Możliwe jest również sterowanie urządzeniem za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne.
Seria ComfoAir Q podkreśla pozycję Grupy Zehnder jako lidera rynku komfortowej wentylacji wnętrz – zauważa Paweł Kozyra, manager w Departamencie Technicznym Zehnder. Jej potwierdzeniem są także Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz nagroda Lider Instalacji 2016, którymi uhonorowano centralę ComfoAir Q 350 – dodaje.
- O co chodzi z tymi pompami ciepła? Powietrze-powietrze, powietrze-woda?
- Rekuperator decentralny PRANA w ścianie zamiast centrali wentylacyjnej i sieci kanałów pod sufitem
- Odetchnij świeżym powietrzem w domu w stylu eco
- Co lepsze, anemostat czy kratka wentylacyjna?
Źródło zdjęć: Zehnder Group International AG, Gränichen