20 nowości w branży wentylacji i klimatyzacji w 2019 roku!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
20 nowości w branży wentylacji i klimatyzacji w 2019 roku!

Byliśmy na Targach FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA w Warszawie, by wypatrzeć dla Was najciekawsze urządzenia i rozwiązania. W tym roku na targach królowały klimatyzatory oraz rozwiązania - coraz skuteczniejsze - do walki ze smogiem. Zobacz, nasz subiektywny przegląd.

aktualizacja: 2019-03-11 11:52:15

Filtr Smogbox

Aantysmogowy filtr kanałowy filtrujący smog i pyły zawieszone, jak również zapachy dymu z komina czy grilla.

Klimatyzator Inventor OmniaEco

Urządzenie, które zarówno ogrzeje wnętrze, jak i schłodzi, nie zużywając przy tym dużo energii. Pozłacana powłoka na wymiennikach czyni urządzenie całkowicie odpornym na korozję.

Klimatyzator ścienny Fujitsu split serii ASYG 09

Najnowszy trend w klimatyzatorach. Czyste powietrze dzięki filtrowi plazmowemu. Ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++.

Anemostat nawiewny Zehnder ComfoValve Luna S125

Coś więcej niż nawiew powietrza. Przystosowany do montażu w suficie i na ścianie. Anemostat eliminuje przeciągi, minimalizuje roznoszenie się hałasu kanałami wentylacyjnymi, uniemożliwia przypadkową zmianę ustawień.

Nawietrzak ścienny antysmogowy NON Darco

Nawietrzak wyposażony w filtr zatrzymujący cząsteczki stałe i ciekłe (w tym alergeny i pyły PM 2,5). Filtracja powietrza odbywa się w membranie o kształcie stożka.

Klimatyzator przenośny z pompą ciepła Fral Super Cool FSC09.1

Klimatyzator, który działa również jako powietrzna pompa ciepła i osuszacz powietrza. Może stać na zewnątrz domu i podawać schłodzone powietrze rurą na odległość do 4 m. Działa też jako ogrzewacz o mocy do 4 kW.

Rekuperator Bartosz VENA Optima

Mały, lekki, ale osiągający wysoką sprawność. Sercem VENA Optima jest wymiennik przeciwprądowy, pozwalający na odzyskanie 75-90% ciepła z wentylacji.

Kamera termowizyjna FLIR C3

Kamera termowizyjna w wersji kieszonkowej. Zawsze można ją mieć ze sobą, by zlokalizować mostki termiczne, ale też ukryte przewody czy nieszczelność w instalacji.

Pompa ciepła powietrze-woda Mitsubishi seria All-in-One

Wszystko w jednym, czyli jednostka wewnętrzna wyposażona w zbiornik 180 l i naczynie wzbiorcze. Zasili ciepłem c.o. i będzie grzać wodę użytkową do temperatury aż 58°C. Odzyskuje do 75% energii. COP nawet 5,32.

Klimatyzator ścienny Split Haier Flexis Plus

Błyskawicznie grzeje i chłodzi. Czujnik Eco dzieli pomieszczenie na 2 sekcje, wykrywając liczbę, lokalizację i ruchy ludzi, kontrolując temperaturę i przepływ powietrza. Hałas obniżony do 16 dB. Funkcja Self Clean - zamraża powierzchnię parownika i usuwa zabrudzenia przy rozmrażaniu.

Smogsorber - mineralny pochłaniacz smogu Global Tech

Urządzenia filtrujące i uzdatniające powietrze w układzie wentylacji mechanicznej i GWC. Zamiast filtrów z węglem aktywnym i filtrów HEPA, są tu wyłącznie naturalne minerały, które zatrzymują pyły, roztocza, bakterie, wirusy, grzyby, dym i nieprzyjemne zapachy.

Kratka wentylacyjna Autoaktywna ErgoEden

Tak zaprojektowana, żeby wyeliminować najczęstsze problemy z wentylacją grawitacyjną. Nie dopuszcza do ciągu wstecznego, ogranicza zbyt intensywne usuwanie ogrzanego powietrza, wspiera utrzymanie wilgotności powietrza, wygłusza hałasy.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Wentylacja z odzyskiem ciepła: Zehnder ComfoAir Q

Reklamowana jako pierwsza inteligentna centrala wentylacyjna. Dzięki wymiennikowi ciepła w kształcie diamentu potrafi odzyskać 90% ciepła.

Rekuperator podwieszany freshAIR+ VCE

Rekuperator, który może zostać zamontowany w każdej pozycji - na ścianie, pod sufitem lub... pod dowolnym kątem. Urządzenie nie wymaga odprowadzania kondensatu. Wewnątrz nagrzewnica. Ma filtry do walki ze smogiem.

Klimatyzator split Hisense seria Energy

Wszystko, co ma nowoczesny klimatyzator. Czynnik R32, sterowanie przez wi-fi, wyświetlanie temperatury na płycie czołowej, energooszczędność. Filtry czyszczące powietrze: aktywny węgiel, jony srebra, HEPA, a nawet filtr z witaminą C.

Klimatyzator split Gree Muse

Nowość firmy Gree. Obsługa przez wi-fi, cztery stopnie pracy wentylatora. Ekologiczny czynnik chłodniczy R32 spełniający najnowsze normy unijne. SCOOP: 4, a nawet 4,10.

Wentylacja hybrydowa Darco

Wentylacja dwubiegunowa: naturalna (gdy ciąg jest wystarczający) oraz wymuszona - wentylator napędzany silnikiem elektrycznym (gdy warunki dla wentylacji grawitacyjnej są niewystarczające).

Inteligentny system NIBE

Składa się powietrznej pompy ciepła, rekuperatora, sterownika i zestawu fotowoltaicznego (wszystko NIBE), a jest sterowany zdalnie przez NIBE Uplink. Zapewnia ogrzewanie i chłodzenie, c.w.u. oraz odzysk ciepła w budynkach jednorodzinnych.

Rekuperator okienny i rekuperator ścienny grawitacyjne ErgoEden

Prototypy w trakcie badań. Grawitacyjnie, bez zużycia energii elektrycznej mają odzyskiwać ciepło (45-70% energii) ulatujące przez okno lub przez kanał wentylacyjny. Proces wymiany ciepła ma odbywać się automatycznie. Jeśli wyjdzie zwycięsko z prób - rewelacja!

Redakcja Budujemy Dom

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Krzysiek

12 Mar 2019, 06:22

Autor zwrócił uwagę na klimatyzator Frala. Mam podobny model FSC 14 - w tamtym roku uratowal mi skore, bo upaly w Łodzi dawaly o sobie znac... Konkretna maszyna, wlasnie to ze moze stac na balkonie mi bardzo pasuje

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje