Pompy ciepła NIBE cieszą się niesłabnącym popytem Polaków

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Pompy ciepła NIBE cieszą się niesłabnącym popytem Polaków

Dzięki staraniom NIBE-Biawar, Polacy coraz bardziej przekonują się do pomp ciepła - jedynego efektywnego urządzenia grzewczego likwidującego w pełni niską (przypowierzchniową) emisję zanieczyszczeń powietrza. Rok ubiegły był rekordowy pod względem sprzedaży, by sprostać popytowi na pompy i inne urządzenia grzewcze w lutym ruszyła nowa fabryka NIBE-Biawar, a hitem tego roku będą z pewnością pompy ciepła NIBE S - najbardziej zaawansowany technologicznie produkt grzewczy na rynku.

aktualizacja: 2020-05-25 15:27:06

Pomimo, że coraz więcej mówi się o ogromnej potrzebie walki z niską emisją a tym samym o poprawie jakości powietrza, w Polsce wciąż w zbyt małym stopniu wykorzystuje się odnawialne źródła energii, w tym pompy ciepła. Co jest niewytłumaczalne, jeśli uświadomimy sobie, że są one bardzo skutecznym sposobem na likwidację niskiej emisji. 

Pompy ciepła są jedynym efektywnym urządzeniem grzewczym likwidującym w pełni niską emisję zanieczyszczeń powietrza. Dodatkowo są to urządzenia niezwykle komfortowe, bezpieczne i tanie w eksploatacji, ponieważ spośród wszystkich urządzeń grzewczych osiągają najwyższą klasę efektywności A++. Co więcej, w ostatnich latach na zakup pompy ciepła można otrzymać dofinansowanie w ramach rządowych programów wsparcia takich jak Czyste Powietrze, czy Mój Prąd. Można też skorzystać z promocji na odnawialne źródła energii, które dostępne są na rynku. Jedną z nich jest akcja Szwedzka Dotacja do pomp ciepła NIBE, finansowana przez firmę NIBE-Biawar, w ramach której można otrzymać dotację do 10 000 zł na zakup pompy ciepła, rekuperatora oraz zestawu paneli fotowoltaicznych NIBE PV.

Ubiegły rok był rekordowy pod względem sprzedaży oferowanych przez NIBE-Biawar urządzeń grzewczych i wentylacyjnych, szczególnie w segmencie pomp ciepła, rekuperatorów i systemów fotowoltaicznych NIBE.

Na osiągnięty sukces składa się kilka czynników, a mianowicie wzrost świadomości w zakresie budownictwa niskoemisyjnego, technologii pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii wraz ze Szwedzką Dotacją oraz programem rządowym Czyste Powietrze, dobrze skrojoną ofertą i wysoką jakością naszych produktów - podkreśla Magda Turecka, Manager ds. marki NIBE. I dodaje: - Naszą pozycję lidera rynku zawdzięczamy bardzo dobrej opinii o marce NIBE, ale również, a może przede wszystkim, zaangażowaniu i jakości usług naszych autoryzowanych firm instalacyjnych oraz doradców. Jeśli chodzi o liczby, przychód firmy w 2019 roku wyniósł ponad 176 mln zł (wzrost o 21 proc.), przy czym największy wzrost osiągnięto w segmencie pomp ciepła - aż o 63 proc. - podkreśla Magda Turecka, Manager ds. marki NIBE.

Koszt inwestycji w powietrzną pompę ciepła, stanowi głównie koszt urządzenia, którego cena jest już porównywalna z konwencjonalnymi kotłami grzewczymi. Widać to choćby na przykładzie aktualnie najbardziej popularnego  rozwiązania - pomp ciepła z modulowaną mocą grzewczą i wbudowaną funkcją chłodzenia NIBE SPLIT lub NIBE F2040 o mocy do 6, 8, 12 i do 16 kW. Aktualnie NIBE F2040-6kW kosztuje tylko 14 300zł netto!

- Choć wiele osób uważa, że inwestycja w pompę ciepła jest droga, to jednak decydując się na to urządzenie możemy obniżyć koszty budowy domu. Odpadną wówczas koszty budowy kominów spalinowych, magazynów na opał (przy kotle na paliwo stałe), montażu zbiorników (kotły na paliwo gazowe/olejowe) czy kotłowni. Ponadto pompy zaliczane są do odnawialnych źródeł energii, dlatego inwestorzy mogą liczyć na rządowe dotacje i promocje producentów, takie jak wspomniana Szwedzka Dotacja - tłumaczy Magda Turecka.

Z pewnością przebojem rynkowym 2020 będą pompy ciepła NIBE S.

Nowa seria pomp ciepła NIBE S to zdecydowanie najbardziej zaawansowana technologicznie gama produktów dostępnych na polskim rynku, która pozwala na pełną integrację pompy ciepła z domem i jego mieszkańcami. Urządzenia serii S wyposażone zostały w prosty w obsłudze sterownik z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem, który umożliwia sterowanie pompą ciepła bezpośrednio na ekranie lub zdalnie za pomocą aplikacji myUplink lub witryny www.myuplink.com - wyjaśnia Magda Turecka.

Nowe oprogramowanie zastosowane w urządzeniach serii NIBE S to ponad 10 milionów wierszy kodu, dzięki którym pompy ciepła NIBE oferują jeszcze bardziej wydajne i zaawansowane technologicznie funkcje. Dzięki połączeniu Wi-Fi, możliwe jest nie tylko sterowanie pompą ciepła bezpośrednio ze smartfona, ale także zdalne uruchamianie diagnostyki, bezprzewodowe podłączenie akcesoriów oraz pełna komunikacja urządzeń w chmurze obliczeniowej. Inteligentna technologia serii S umożliwia również obsługę urządzenia za pomocą głosu, a dzięki pełnej synchronizacji systemu operacyjnego w serii S wszystkie procesy zarządzania i współpracy przebiegają płynnie. Co więcej, dzięki dwóm wbudowanym antenom oraz łączności bezprzewodowej, pompa ciepła automatycznie sygnalizuje dostępność najnowszej wersji oprogramowania, dzięki czemu urządzenie ma zawsze dostęp do najnowszych funkcji smart.

Czy mimo zewnętrznych przeszkód rok 2020 będzie kolejnym udanym w historii NIBE-Biawar? Na to liczy kierownictwo i pracownicy Fabryki. - Zagrożeniem, z którym musimy się zmierzyć, jest pandemia COVID19. Jednak liczymy na to, że obserwowane równie wysokie zainteresowanie urządzeniami OZE na początku roku, jak i pozytywne zmiany w programie Czyste Powietrze zniwelują negatywny wpływ tej sytuacji. NIBE-BIAWAR od lat kieruje się ideą zrównoważonego rozwoju, produkując urządzenia uznane za najlepszą dostępną technologię, które wspierane są dodatkowo np. poprzez zmiany warunków technicznych budynków (aktualnie WT 2021), ustawy antysmogowe, antykopciuchowe, zmiany podatkowe, wobec czego jest to dobrze

Firma powiązana:
NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Koszty instalacji pompy ciepła
Koszty instalacji pompy ciepła
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje