Pompy ciepła Logatherm WPT 270/2 przystosowane są do współpracy z instalacją fotowoltaiczną, dlatego w upalne letnie dni mogą być zasilane darmową energią elektryczną.
Nowe pompy ciepła pozwalają zaoszczędzić spore sumy pieniędzy. Dzięki inteligentnym sterownikom podgrzewają wodę w momentach, w których jest to najbardziej opłacalne. Jeżeli budynek wyposażony jest w kolektory słoneczne, pierwszeństwo w dostarczeniu ciepła do podgrzania znajdującej się w zasobniku wody będą miały kolektory.
Pompy ciepła Logatherm WPT 270/2 współpracują także z dowolnym kotłem grzewczym, ale o tym do jakiej temperatury powietrza lub wody będzie pracować pompa, a od jakiej funkcję podgrzewania wody użytkowej przejmie kocioł, decyduje już sam użytkownik.
Sprawność nowych pomp ciepła dochodzi do 4,3, co oznacza, że pozwalają one uzyskać ponad cztery razy więcej energii niż zużywają podczas pracy. Urządzenia mogą czerpać potrzebne do podgrzania wody powietrze praktycznie z dowolnego miejsca, spoza budynku, z pomieszczeń, w których stoją i z pomieszczeń sąsiadujących z nimi. Ich dodatkową funkcją w gorące dni jest możliwość schładzania pomieszczeń.
Pompy dostępne są w dwóch typach: Logatherm WPT 270/2 I-S i Logatherm WPT 270/2 A-S. Pierwszy z nich może pracować od temperatury powietrza plus 5 stopni Celsjusza, a drugi już przy minus 10 stopniach Celsjusza. Oba objęte są pięcioletnią gwarancją producenta.
- Czy pod pompę ciepła potrzebny jest fundament?
- Pompa ciepła gruntowa czy powietrzna - która jest lepsza?
- Bufor ciepła 1000 l - kiedy warto stosować, a kiedy nie?
- Pompa ciepła do cwu i kocioł na pellet - jak sprawdzi się ten duet?
Firma powiązana: Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Klimatyzacja