Viessmann nabywa firmę Kospel i rozszerza swoje portfolio

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Viessmann nabywa firmę Kospel i rozszerza swoje portfolio

Viessmann nabywa firmę Kospel i wzmacnia swoją obecność na rynku innowacyjnych układów elektrycznych w Europie Środkowej i Wschodniej.

aktualizacja: 2019-11-28 07:22:09

Grupa Viessmann nabywa polską spółkę Kospel S.A. (Kospel). Tym zakupem Viessmann wzmacnia swoje portfolio, wzbogaca swoją fachową wiedzę i kadrę w dziedzinie innowacyjnych układów elektrycznych. Pomiędzy obiema stronami została zawarta stosowna umowa.

Firma Kospel została założona w 1990 r. przez Krzysztofa Łukasika. Dzisiaj w sumie 500 pracowników w czterech lokalizacjach w Polsce produkuje przepływowe podgrzewacze wody, kotły elektryczne i zbiorniki do magazynowania ciepłej wody z przeznaczeniem głównie na rynki środkowo- i wschodnioeuropejskie. Kospel sprzedaje ponad dwie trzecie swojej produkcji w Polsce, jak również w Rosji i ościennych krajach europejskich. Przy wysokich wskaźnikach wzrostu Kospel spodziewa się w bieżącym roku finansowym sprzedaży na poziomie około 30 milionów EUR. Spółka ma swoją siedzibę w Koszalinie, mieście położonym nad Morzem Bałtyckim. Obie strony zdecydowały się nie ujawniać ceny zakupu.

Połączenie jest przedmiotem badania przez polskie organy w ramach kontroli antymonopolowej.

"Viessmann kontynuuje swoją politykę strategicznego inwestowania w sektor elektryczny, ponieważ w przyszłości nastąpi poważny wzrost znaczenia elektryczności do realizacji potrzeb w zakresie ogrzewania i generowania ciepłej wody" - mówi dr Ulrich Hüllmann, dyrektor finansowy Grupy Viessmann. "Wraz z nabyciem firmy Kospel rozszerzamy portfolio naszych wyrobów, w którym znajdą się teraz przepływowe podgrzewacze wody, kotły elektryczne i domowe zbiorniki na ciepłą wodę. Powiększamy nasz dostęp do Europy Środkowej i Wschodniej. Skorzystają na tym zarówno klienci Kospel jak i Viessmann".

Krzysztof Łukasik, dyrektor naczelny Kospel, mówi "Dumą napełnia mnie to, że moja prawie 30-letnia praca rozwojowa jest teraz kontynuowana przez tak dużą rodzinną firmę jak Viessmann. Dla mnie osobiście znalezienie doskonałego nowego domu, w którym my wszyscy możemy się nadal razem rozwijać, było i jest sprawą bliską mojemu sercu i wszystkich moich współpracowników z Kospel. Ja sam będę aktywnie uczestniczyć w dalszym rozwoju marki Kospel".

O firmie Viessmann

Viessmann zmienia się nieustannie od producenta technologii grzewczej do dostawcy rozwiązań dla całości przestrzeni życiowych. Firma opracowuje wspaniałe rozwiązania klimatyczne, które zapewniają ludziom w równej mierze optymalną temperaturę w pokoju, ciepłą wodę, elektryczność i dobrej jakości powietrze. W swojej Zintegrowanej Propozycji Rozwiązań firma Viessmann idealnie łączy wyroby i systemy w oparciu o właściwe źródła energii i wykorzystując platformy i usługi cyfrowe.

Dodatkowo, oferuje szeroki asortyment usług towarzyszących. Wszędzie tam, gdzie jest to technicznie możliwe, Viessmann opiera się na źródłach odnawialnych. We wszystkich innych przypadkach są stosowane paliwa kopalne, które są wykorzystywane tak efektywnie, jako to jest możliwe. To założone w 1917 r. przedsiębiorstwo rodzinne przywiązuje szczególną wagę do działania odpowiedzialnego i długoterminowego.

Zrównoważony rozwój jest mocno zakorzeniony w wartościach firmy i znajduje odzwierciedlenie w określeniu celu firmy, przez który "Tworzymy przestrzenie życiowe dla przyszłych pokoleń". Tworzenie przestrzeni życiowych dla przyszłych pokoleń jest odpowiedzialnością 12 000 członków silnej rodziny Viessmann na całym świecie.

Firma powiązana:
Viessmann

Zdaniem naszych Czytelników

time image

18 Sty 2020, 10:03

45 minut temu, Gość sołtys napisał: Bo już go wykupiłem, jedynie ty możesz wykupić teraz mnie o ile cie będzie stać. O, to, to! Stać! Magiczne słowo.

time image

Gość sołtys

18 Sty 2020, 09:17

Bo już go wykupiłem, jedynie ty możesz wykupić teraz mnie o ile cie będzie stać.

time image

17 Sty 2020, 22:30

15 minut temu, Gość sołtys napisał: Jak zwykle coś dobrego polskiego to trzeba "psiedać" za bezcen. A dlaczego to Kospel nie wykupi Vieśmana ? A czemu Ty nie wykupujesz Z. Solorza?

time image

Gość sołtys

17 Sty 2020, 22:14

Jak zwykle coś dobrego polskiego to trzeba "psiedać" za bezcen. A dlaczego to Kospel nie wykupi Vieśmana ?

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny