Jubileuszowa seria elektronicznych podgrzewaczy wody marki Stiebel Eltron

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2014-07-10 12:37:28
Jubileuszowa seria elektronicznych podgrzewaczy wody marki Stiebel Eltron

Firma Stiebel Eltron świętuje w tym roku jubileusz 90-lecia marki. Z tej okazji na polski rynek trafiła seria przepływowych ogrzewaczy wody. Linia składa się z 5 modeli zróżnicowanych pod względem funkcjonalności oraz konstrukcji: cztery z nich to urządzenia elektroniczne - PER, PEO, PEY i PEG, a piąty to ogrzewacz hydrauliczny PHB. Światowa premiera tych urządzeń miała miejsce podczas tegorocznych targów Instalacje w Poznaniu.

Przy wyborze odpowiedniego modelu ważne są nie tylko wymiary oraz wygląd, ale również funkcje i parametry. Firma Stiebel Eltron, która od 90 lat konstruuje ogrzewacze wody oddała do dyspozycji polskich inwestorów jubileuszową serię tych nowoczesnych urządzeń. 

Urządzenia pełne energii

Seria jubileuszowych ogrzewaczy wody firmy Stiebel Eltron składa się z 5 modeli PER, PEO, PEY, PEG i PHB. Cztery pierwsze są w pełni elektroniczne, a ostatni hydrauliczny. Najbardziej zaawansowanym urządzeniem w kolekcji jest model PER. Zapewnia on dokładną temperaturę podgrzanej wody poprzez dynamiczną regulację przepływu, zapewniając przy tym optymalny komfort używania ciepłej wody.

Ogrzewacz PER firmy Stiebel Eltron Ogrzewacz PEO firmy Stiebel Eltron Ogrzewacz PEY firmy Stiebel Eltron

Ogrzewacz PER firmy Stiebel Eltron został wyposażony w dwa przyciski służące do zapamiętania indywidualnie nastawionych temperatur. Urządzenie posiada funkcje komfortowe, tryb ECO, WELLNESS oraz pilota. Sterowany mikroprocesorem zawór gwarantuje uzyskanie temperatury wody z dokładnością do 0,5°C, nawet przy maksymalnym przepływie. Model ten posiada również duży dwukolorowy podświetlany cyfrowy wyświetlacz wielofunkcyjny, który wskazuje aktualne parametry pracy urządzenia.

Z pewnością wart uwagi jest również ogrzewacz PEO marki Stiebel Eltron, który charakteryzuje precyzyjny wybór temperatury, odczytywany na dwukolorowym wyświetlaczu LCD. Urządzenie podgrzeje wodę do żądanej temperatury przez elektronicznie sterowaną moc grzewczą.

Co istotne, model ten przeznaczony jest do zasilania jednego lub kilku punktów poboru wody, takich jak wanna, umywalka czy zlewozmywak. Po wybraniu żądanej temperatury powyżej 43°C, wyświetlacz zmienia swój kolor z niebieskiego na czerwony, sygnalizując w ten sposób niebezpieczeństwo poparzenia. Elegancki wygląd i tylko 93 mm głębokości gwarantują oszczędność miejsca i możliwość montażu nawet w niewielkiej łazience czy kuchni.

Wysoki komfort użytkowania ciepłej wody oraz bezstopniowa regulacja temperatury w zakresie od 30°C do 60°C to z kolei atuty elektronicznie sterowanego ogrzewacza przepływowego PEY Stiebel Eltron. Przy wahaniach ciśnienia i temperatury na wejściu, na wylocie temperatura pozostaje stała. Dzięki temu ogrzewacz jest bardziej ekonomiczny w porównaniu do urządzenia hydraulicznego, co jest szczególnie istotne przy długim okresie eksploatacji. Instalacja przy zastosowaniu oddzielnej płyty montażowej jest niezwykle prosta.

Ogrzewacz przepływowy PEY firmy Stiebel Eltron przystosowany jest do ogrzewania wody wstępnie podgrzanej np. przez kolektory słoneczne.

Kolejną nowością produktową firmy Stiebel Eltron jest ogrzewacz wody PEG przeznaczony do zaopatrywania w wodę jednego lub kilku punktów poboru wody. Umożliwia on wybór dwóch stałych temperatur: 42°C i 55°C, które dla uproszczenia użytkowania zostały zaznaczone na obudowie przy pokrętle wyboru. Elektroniczny układ sterowania zapewnia dobrą stabilność temperatury.

Blok grzejny ze wzmocnionego włókna szklanego oraz z odkrytą grzałką znajdującą się bezpośrednio w wodzie zapewnia długą żywotność i znaczne uodpornienie na zawapnienie. Montaż urządzenia jest prosty dzięki zastosowaniu uniwersalnej płyty montażowej. Konstrukcja urządzenia pozwala na dwa sposoby podłączenia – z dołu i z góry.

Jedynym hydraulicznym urządzeniem w jubileuszowej serii jest model PHB firmy Stiebel Eltron. Znajdzie on zastosowanie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i komercyjnym, zapewniając stałe temperatury wylotowe. Dwa poziomy mocy do ręcznego wyboru pozwalają na indywidualne ustawienie pracy latem lub zimą.

Dwa inne hydrauliczne poziomy mocy są przełączane automatycznie w zależności od ilości przepływającej wody. Zastosowany system grzejny z odkrytą grzałką jest wyjątkowo odporny na osadzanie się kamienia i wodę z dużą zawartością wapnia. Montaż urządzenia jest bardzo prosty dzięki uniwersalnej płycie montażowej.

Elektroniczne ogrzewacze przepływowe nowej generacji firmy Stiebel Eltron mają możliwość wyboru mocy grzewczej 18, 21 lub 24 kW w jednym urządzeniu. Jest to moc przełączalna - w zależności od potrzeb użytkownika. Wszystkie ogrzewacze są przystosowane do bezpośredniego podłączenia do instalacji z PCV oraz posiadają stopień ochrony IP 25.

Ta wyjątkowa seria przepływowych ogrzewaczy wody firmy Stiebel Eltron będzie dostępna w sprzedaży od 1 sierpnia 2014 roku.

Przepływowe ogrzewacze wody to najpopularniejsze urządzenia przygotowujące ciepłą wodę użytkową. Inwestorzy stosują je w domach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych oraz obiektach komercyjnych. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na dobór odpowiedniego, dostosowanego do potrzeb domowników.

Firma Stiebel Eltron, która od 90 lat dostarcza na rynek innowacyjne urządzenia, zaprojektowała serię jubileuszowych ogrzewaczy. Linia ta składa się z 5 modeli, które charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, funkcjonalnością i przystępną ceną.

Ceny katalogowe, dotyczą wszystkich modeli w danym typoszeregu:

Przepływowy ogrzewacz wody PER firmy Stiebel Eltron, cena netto 2 070 zł
Przepływowy ogrzewacz wody PEO firmy Stiebel Eltron, cena netto 1 480 zł
Przepływowy ogrzewacz wody PEY firmy Stiebel Eltron, cena netto 1 170 zł
Przepływowy ogrzewacz wody PEG firmy Stiebel Eltron, cena netto 890 zł
Przepływowy ogrzewacz wody PHB firmy Stiebel Eltron, cena netto 752 zł

Firma powiązana:
Stiebel Eltron Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Poradnik Berrety - Kotły kondensacyjne
Poradnik Berrety - Kotły kondensacyjne
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny