Kocioł zasilany w 100% wodorem przeszedł trzy lata testów w warunkach rzeczywistych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Kocioł zasilany w 100% wodorem przeszedł trzy lata testów w warunkach rzeczywistych

Minęły trzy lata od rozpoczęcia testów pierwszego na świecie domowego kotła zasilanego w 100% wodorem. BDR Thermea Group udostępniła wyniki wizyty konserwacyjnej.

aktualizacja: 2023-01-31 12:49:39

W czerwcu 2019 r. w niderlandzkim mieście Rozenburg, Grupa BDR Thermea rozpoczęła testy terenowe pierwszego na świecie domowego kotła zasilanego wodorem. Ten przełomowy kocioł spala czysty zielony wodór do ogrzewania wody i domów bez uwalniania dwutlenku węgla. Na potrzeby pilotażowego projektu przebudowany został rurociąg gazu ziemnego, który transportuje do kotłowni budynku mieszkalnego produkowany na miejscu zielony wodór.

Ostatnia planowa wizyta konserwacyjna wykazała, że kocioł zasilany w 100% wodorem nadal jest w doskonałym stanie, działa nieprzerwanie od czasu instalacji i to bez żadnych problemów czy utraty wydajności.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasz kocioł na wodór jest w tak dobrym stanie i działa dokładnie tak, jak w momencie instalacji. To dla nas doskonały wynik - mówi Andrea Manini, szef programu wodoru i ogniw paliwowych w BDR Thermea Group.

Z laboratorium na testy terenowe

Kocioł na czysty wodór został opracowany i szeroko przetestowany w centrum badawczo-rozwojowym BDR Thermea Group we Włoszech. A fakt, że sprawdza się tak dobrze w rzeczywistych warunkach, potwierdza ustalenia laboratoryjne zespołu badawczo-rozwojowego dotyczące spalania wodoru w kotłach. Jednym z nich jest to, że komora spalania jest bardzo czysta, dzięki parze wodnej wytwarzanej podczas spalania wodoru.

Wyniki testów terenowych potwierdzają nasze wybory techniczne, których dokonaliśmy w naszym laboratorium, i utwierdzają nas w pewności, że warto zwiększyć skalę testów w rzeczywistych warunkach - mówi Manini.

Grupa BDR Thermea odgrywa obecnie wiodącą rolę w dekarbonizacji ogrzewania, kreując zapotrzebowanie na ogrzewanie wodorem.

Coraz więcej firm z naszej branży idzie w nasze ślady - zauważa Andrea Manini - Szef Programu Wodoru i Ogniw Paliwowych w Grupie BDR Thermea.

Firma powiązana:
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!