Lato na tarasie z FORBET

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Lato na tarasie z FORBET

Kiedy pogoda staje się coraz cieplejsza, a dzień dłuższy, życie rodzinne w naturalny sposób przenosi się do ogrodu. Taras przyległy do domu, to nie tylko uzupełnienie bryły budynku, to przede wszystkim przedłużenie salonu jako przestrzeni do odpoczynku, relaksu, oraz centrum życia towarzyskiego. Aby tak się stało, należy w sposób przemyślany i funkcjonalny zaaranżować przestrzeń wokół nas. Sprawdźmy o czym warto pamiętać.

aktualizacja: 2021-07-28 09:33:10

Aranżując taras, warto traktować go jako zewnętrzne pomieszczenie w którym organizujemy poszczególne sposoby odpoczynku czy aktywności. Pierwsza przestrzeń zaraz za drzwiami salonu, świetnie sprawdzi się jako ogrodowa jadalnia. W tym przypadku powierzchnia zabudowana z płyt GIGANTE pozwoli na zachowanie dużych płaszczyzn z małą ilością fug, co z kolei ułatwi rozstaw mebli ogrodowych, oraz wizualnie powiększy przestrzeń. Zwyczajowo powierzchnia ta pozostaje na wysokości podłogi w domu, stanowiąc przedłużenie salonu.

Płyty tarasowe Gigante Tobacco
Płyty tarasowe Gigante Tobacco

Różnicę terenu między tarasem, a trawnikiem bez problemu zniwelujemy stopniami betonowymi z grupy GIGANTE lub elementami małej architektury, takiej jak bloczki ogrodzeniowe LINEAGE czy palisady. Z tych ostatnich elementów możemy zaaranżować donice z roślinami ozdobnymi czy zielniki, które staną się naturalną przegrodą miedzy górnym i dolnym tarasem, mogącym służyć jako salon ogrodowy, czy strefa relaksu z hamakiem lub huśtawką. Takie miejsce może mieć nieco innych charakter, być bliższe natury, a do tego zadania świetnie sprawdzą się płyty z rysunkiem drewna OLD WOOD w odcieniach brązów i beży.

Ze strefy relaksu możemy podążać w głąb ogrodu, przechodząc po luźno rozrzuconych płytach w trawniku do najdalej odsuniętej od domu - strefy letniej kuchni. Ta część rekreacji świetnie sprawdza się w końcowej części zagospodarowania terenu, stając się oddzielną i samowystarczalną przestrzenią do spotkań towarzyskich, które nie zakłócają pozostałym domownikom spokojnego snu. Tu świetnie sprawdzą się gładkie powierzchnie kostek i płyt LINEAGE i LINEAGE XL, które swoją zmiennością wymiarów w prosty i elegancki sposób zaznaczą tą przestrzeń, oraz w razie zabrudzeń będą łatwiejsze w wymianie.

Płyty tarasowe Lineage XL Muszla
Płyty tarasowe Lineage XL Muszla

Klamrą dla każdej ze stref tarasowych w ogrodzie będzie przemyślany i spójny system kolorystyczny, w obrębie wszystkich grup produktowych FORBET, który pozwoli stworzyć przestrzenie w jednej tonacji barwnej, ale w różnych strukturach czy nieco odmiennych charakterach.

Dobrze zaaranżowane miejsca wypoczynku, stwarzają poczucie większej przestrzeni w ogrodzie, ale jednocześnie zapewniają intymność i poczucie przytulności, co sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu z rodziną i przyjaciółmi.


www.forbet.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje