Jaki pies do domu z ogrodem i dziećmi?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jaki pies do domu z ogrodem i dziećmi?

Piękny ogród to marzenie wielu rodzin. Dla dzieci jest to doskonałe miejsce do zabawy, a dla osób dorosłych do wypoczynku. A jeśli po ogrodzie biega czworonożny przyjaciel, to wówczas posesja jest doskonale strzeżona przed niechcianymi intruzami. Jakie psy dobrze sprawdzają się w roli stróża, przyjaciela swego pana i dodatkowo nie niszczą ogrodu?

Rasy psów idealne do przydomowego ogrodu

Zadbany ogród po którym hasa szczęśliwy czworonóg jest idealnym miejscem do relaksu i wypoczynku. Najlepsze psy do ogrodu to takie, które szybko się uczą, nie rozrabiają oraz doskonale sprawdzają się jako stróże posesji. Do takich należą:

  • Bernardyny

Czworonogi te wprost uwielbiają wylegiwać się w ogrodzie. Nie są one zbyt aktywne, więc nie ma obawy, że zniszczą kwieciste rabatki, trawnik czy wykopią krzaczki. Psy te są świetnym wyborem dla właścicieli tych wszystkich posesji, którzy obawiają się o jej bezpieczeństwo. Ze względu na potężny oraz nieco groźny wygląd Bernardyny potrafią skutecznie odstraszyć niejednego niechcianego gościa.

  • Pirenejczyki

Psy te są bardzo odważne, zatem świetnie sprawdzają się jako stróże. Potrzebują bardzo dużo przestrzeni życiowej do wybiegania się na świeżym powietrzu, ale jednocześnie posiadają zrównoważony charakter. Decydując się na takiego psa można mieć stuprocentową pewność, że nie będzie on szalał w ogrodzie i niszczył wszystkiego, co napotka na swej drodze.

  • Berneńczyki

Czworonogi te są bardzo rodzinne. Bardzo lubią dzieci, wobec których to są bardzo cierpliwe i opiekuńcze. Psy tej rasy są łagodne oraz przyjazne dla ludzi. Co więcej są bardzo czujne i ostrożne. Gdy zachodzi potrzeba, bardzo szybko alarmują swego pana o nadchodzącym niebezpieczeństwie.

  • Labradory

Psy te są bardzo spokojne, wesołe oraz towarzyskie. Są też łagodne wobec dzieci i bez problemu akceptują towarzystwo innych zwierząt. Te inteligentne i posłuszne psiaki bardzo szybko potrafią nauczyć się wielu komend, a w ogrodzie nie wyrządzają szkód.

  • Owczarki niemieckie

Psy te są bardzo ufne oraz lojalne. Co prawda są bardzo ruchliwe i głośne, ale można temu skutecznie przeciwdziałać poprzez regularne treningi.

Które psy robią szkody w ogrodzie?

Wybór takiego psiaka, który będzie posłuszny i nie będzie robił szkód na posesji nie jest łatwym zadaniem. Niektóre psy są bowiem bardzo ruchliwe i trudno jest je upilnować przed tym, aby nie narobiły szkód. Chcąc zachować w ogrodzie i porządek nie należy decydować się na:

  • jamnika - norowiec ten bez wątpienia zmieni rzeźbę ogrodu, a zwłaszcza wtedy, gdy odkryje w ogrodzie kreta czy szczura,
  • krótkonożnego teriera – pies ten jest bardzo energiczny oraz posiada łowiecki instynkt. Bardzo chętnie poszukuje zdobyczy pod ziemią, więc potrafi wyrządzić w ogrodzie wiele szkód,
  • owczarka kaukaskiego – czworonóg ten jest świetnie przystosowany do pilnowania stad na dużym terytorium i bardzo chętnie wykopuje głębokie doły.
  • w ogrodzie niezbyt dobrze zachowuje się także husky oraz wyżeł włoski. Psy te lubią bowiem kopać w ziemi oraz niszczyć krzewy i rabaty z kwiatami.

Opracowanie: Natalia Karaskiewicz

Fotografia otwierająca: pixabay.com

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Magnus

21 Wrz 2022, 19:05

Drobna uwaga, owczarek niemiecki jest bardzo terytorialny, i nie jest psem ufnym, wręcz przeciwnie, nie znając obcej osoby jest bardzo ostrożny i potrafi okazać swoją niechęć do spoufalania, na swoim terytorium potrafi być agresywny w stosunku do obcych, nie proszonych gości, jest ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!