Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 1-2/2017
Zaadaptowany bliźniak

Żeby zaoszczędzić możliwie najwięcej miejsca na dwóch małych osiedlowych działkach, ich właściciele porozumieli się i zbudowali bliźniak, a nie dwa różne oddzielne domy. Bliźniak powstał na podstawie gotowego projektu piętrowego domu jednorodzinnego, zaś jego całą klasyczną bryłę celowo wykończono identycznymi materiałami.

Początkowo to tata Przemka zamierzał zbudować dla siebie dom na rodzinnej działce. Jest ona jednak stosunkowo nieduża, dlatego razem z sąsiadami planował postawienie bliźniaka na graniczących ze sobą działkach. Długo trwało szukanie odpowiedniego projektu. Finalnie wybrano projekt domu jednorodzinnego, którego adaptacja do "bliźniaka" wymagała jedynie przerobienia garażu i pomieszczenia nad nim, a potem "sklejenia" obu budynków (w wersji podstawowej i w wersji lustrzanej) na granicy działek, garażami do siebie.

 

Takie usytuowanie obu domów pozwoliło na bardziej ergonomiczne urządzenie ogrodu. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, tata Przemka doszedł do wniosku, iż budowany dom będzie dla niego zbyt duży i zaproponował kontynuowanie przedsięwzięcia dzieciom.

DOBRY DLA RODZIN MŁODSZYCH I STARSZYCH

Para zrealizowała przygotowany przez ojca projekt co do joty. Nie wprowadziła od siebie ani jednej zmiany, nawet po konsultacjach z architektem wnętrz. Klasyczny i współczesny wygląd piętrowej bryły nie wymagał korekt stylistycznych, chociaż wybierali go starsi członkowie rodziny, a ostatecznie miał służyć młodszym pokoleniom. Układ pomieszczeń również był uniwersalny, więc elastycznie wpisywał się w potrzeby użytkowników w każdym wieku.

 

Po dokładnym przejrzeniu projektu, oboje z mężem stwierdziliśmy, że piętrowa bryła domu jest rzeczywiście funkcjonalnie zaplanowana i a układ pomieszczeń wpisuje się w potrzeby naszej powiększającej się rodziny – mówi Sylwia.

Lilianna Jampolska

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny