Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 62164
IBF - Kompletne systemy kominowe

IBF Kompletne systemy kominowe

Telefon 75 732 40 31
E-mail ibf@ibf.pl
Adres Kościuszki 21, 59-700 Bolesławiec
Kominy IBF można stosować do odprowadzania spalin z pieców i kotłów opalanych paliwami stałymi, gazowymi i płynnymi, w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Każdy zestaw stanowi kompletny system do wybudowania komina. IBF CLASSICSystem przeznaczony do kotłów opalanych paliwami stałymi – suchymi (węgiel, koks, drewno). W systemie tym pustaki z keramzytobetonu tworzą osłoną zewnętrzną, a przewody o okrągłym... Czytaj więcej
IBF

Kominy IBF można stosować do odprowadzania spalin z pieców i kotłów opalanych paliwami stałymi, gazowymi i płynnymi, w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Każdy zestaw stanowi kompletny system do wybudowania komina.

IBF CLASSIC
System przeznaczony do kotłów opalanych paliwami stałymi – suchymi (węgiel, koks, drewno). W systemie tym pustaki z keramzytobetonu tworzą osłoną zewnętrzną, a przewody o okrągłym przekroju tworzą warstwę wewnętrzną komina. Rury ceramiczne to prefabrykowane elementy osadzone pionowo za pomocą kitu kwasoodpornego na tzw. zakładkę. Pomiędzy wkładem z rur ceramicznych, a pustakiem z keramzytobetonu komin IBF CLASSIC posiada dodatkową warstwę izolacji z wełny mineralnej, co zmniejsza powierzchnię potrzebną do ogrzania komina. Takie rozwiązanie zapobiega nadmiernemu wyziębieniu spalin w przewodzie kominowym i zapewnia prawidłowy ciąg.

IBF DUO
Zastosowanie pustaka keramzytowego o wymiarach 40/71 cm pozwala na zintegrowanie dwóch dowolnych systemów kominowych z oferty IBF w jednym ciągu kominowym. Przy komponowaniu należy pamiętać, że pierwszy komin może być o średnicy 180 lub 200 mm, a drugi nie może mieć większej średnicy niż 160 mm.

IBF BUDGET
Komin przeznaczony do kotłów opalanych paliwami stałymi – suchymi (węgiel, koks, drewno). W systemie kominowym IBF BUDGET zastosowano 50-centymetrowe rury ceramiczne, dzięki czemu zmniejsza się ilość połączeń klejonych, a w rezultacie poprawia się bezpieczeństwo użytkowania, stabilność przewodu dymowego, zmniejsza się ryzyko błędów wykonawczych oraz skraca czas montażu.

IBF KOMBI KONDENS
System powietrzno-spalinowy do kotłów z zamkniętą komorą spalania, a w szczególności do kotłów kondensacyjnych i niskotemperaturowych. Zastosowanie rur o długości 66 i 100 cm pozwala na zmniejszenie ilości połączeń, a tym samym minimalizuje możliwość popełnienia błędów wykonawczych.

IBF UNIVERSAL
System przeznaczony do instalacji na dowolne paliwo, do kotłów tradycyjnych i nowoczesnych. Głównym zastosowaniem tego systemu jest połączenie go najnowocześniejszymi kotłami niskotemperaturowymi, w których temperatura gazów spalinowych na wylocie nie przekracza 80°-100°C.

IBF AIRVENT
Uzupełnieniem systemów kominowych IBF są dopasowane do pustaków kominowych pustaki z kanałami wentylacyjnymi jedno-, dwu-, trzy- i czterokomorowymi.

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum