Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 58559
IBF

IBF

Kompletne systemy kominowe
Telefon 75 732 40 31
E-mail ibf@ibf.pl
Adres Kościuszki 21, 59-700 Bolesławiec
Kominy IBF można stosować do odprowadzania spalin z pieców i kotłów opalanych paliwami stałymi, gazowymi i płynnymi, w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Każdy zestaw stanowi kompletny system do wybudowania komina. IBF CLASSICSystem przeznaczony do kotłów opalanych paliwami stałymi – suchymi (węgiel, koks, drewno). W systemie tym pustaki z keramzytobetonu tworzą osłoną zewnętrzną, a przewody o okrągłym... Czytaj więcej
IBF

Kominy IBF można stosować do odprowadzania spalin z pieców i kotłów opalanych paliwami stałymi, gazowymi i płynnymi, w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Każdy zestaw stanowi kompletny system do wybudowania komina.

IBF CLASSIC
System przeznaczony do kotłów opalanych paliwami stałymi – suchymi (węgiel, koks, drewno). W systemie tym pustaki z keramzytobetonu tworzą osłoną zewnętrzną, a przewody o okrągłym przekroju tworzą warstwę wewnętrzną komina. Rury ceramiczne to prefabrykowane elementy osadzone pionowo za pomocą kitu kwasoodpornego na tzw. zakładkę. Pomiędzy wkładem z rur ceramicznych, a pustakiem z keramzytobetonu komin IBF CLASSIC posiada dodatkową warstwę izolacji z wełny mineralnej, co zmniejsza powierzchnię potrzebną do ogrzania komina. Takie rozwiązanie zapobiega nadmiernemu wyziębieniu spalin w przewodzie kominowym i zapewnia prawidłowy ciąg.

IBF DUO
Zastosowanie pustaka keramzytowego o wymiarach 40/71 cm pozwala na zintegrowanie dwóch dowolnych systemów kominowych z oferty IBF w jednym ciągu kominowym. Przy komponowaniu należy pamiętać, że pierwszy komin może być o średnicy 180 lub 200 mm, a drugi nie może mieć większej średnicy niż 160 mm.

IBF BUDGET
Komin przeznaczony do kotłów opalanych paliwami stałymi – suchymi (węgiel, koks, drewno). W systemie kominowym IBF BUDGET zastosowano 50-centymetrowe rury ceramiczne, dzięki czemu zmniejsza się ilość połączeń klejonych, a w rezultacie poprawia się bezpieczeństwo użytkowania, stabilność przewodu dymowego, zmniejsza się ryzyko błędów wykonawczych oraz skraca czas montażu.

IBF KOMBI KONDENS
System powietrzno-spalinowy do kotłów z zamkniętą komorą spalania, a w szczególności do kotłów kondensacyjnych i niskotemperaturowych. Zastosowanie rur o długości 66 i 100 cm pozwala na zmniejszenie ilości połączeń, a tym samym minimalizuje możliwość popełnienia błędów wykonawczych.

IBF UNIVERSAL
System przeznaczony do instalacji na dowolne paliwo, do kotłów tradycyjnych i nowoczesnych. Głównym zastosowaniem tego systemu jest połączenie go najnowocześniejszymi kotłami niskotemperaturowymi, w których temperatura gazów spalinowych na wylocie nie przekracza 80°-100°C.

IBF AIRVENT
Uzupełnieniem systemów kominowych IBF są dopasowane do pustaków kominowych pustaki z kanałami wentylacyjnymi jedno-, dwu-, trzy- i czterokomorowymi.

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum