Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 102876
Soudal

Soudal

Pianki poliuretanowe, silikony, kleje montażowe
Zobacz firmę w innym dziale: Ciepły montaż okien
Telefon 22 785 90 40
Adres Gdańska 7, 05-152 Czosnów, Cząstków Mazowiecki
Soudal jest największym na świecie producentem pianek montażowych w aerozolu. W 16 fabrykach należących do grupy Soudal produkowane są również masy uszczelniające, kleje, produkty do hydroizolacji, wyroby chemii dachowej, dodatki do betonów i aerozole techniczne przeznaczone zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i segmentu DIY. Pozycję lidera na rynku pianek montażowych i mas uszczelniających w wielu krajach, w tym... Czytaj więcej
Soudal

Soudal jest największym na świecie producentem pianek montażowych w aerozolu. W 16 fabrykach należących do grupy Soudal produkowane są również masy uszczelniające, kleje, produkty do hydroizolacji, wyroby chemii dachowej, dodatki do betonów i aerozole techniczne przeznaczone zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i segmentu DIY. Pozycję lidera na rynku pianek montażowych i mas uszczelniających w wielu krajach, w tym w także w Polsce, potwierdzają przyznawane firmie prestiżowe nagrody.

W czasie ostatniej dekady Soudal regularnie otrzymuje najważniejsze branżowe wyróżnienie − tytuł Budowlanej Marki Roku w kategoriach pian poliuretanowych, silikonów i klejów montażowych. W latach 2014-2017 firma była dodatkowo wyróżniana podwójnym tytułem Championa Roku.

W laboratoriach Soudal powstała między innymi nowatorska formuła pian poliuretanowych do niskich temperatur, pian niskorozprężnych czy wysoce elastycznych o najwyższych współczynnikach izolacyjności termicznej i akustycznej. Ich doskonałe parametry techniczne zostały potwierdzone w badaniach przeprowadzonych przez niezależny niemiecki Instytut Techniki Okiennej IFT Rosenheim.

Główna siedziba firmy znajduje się w Turnhout. Zakłady produkcyjne wytwarzające piany poliuretanowe, uszczelniacze, kleje do zastosowań przemysłowych i DIY oraz specjalistyczne aerozole techniczne umiejscowione zostały w Belgii, Holandii, Francji, Niemczech, USA i Chile. W struktury holdingu wchodząne między innymi fabryki BAVG Leverkusen (Bayer), Rectavit, Aerotrim i Frencken. W 2009 roku w Polsce uruchomiona została najnowocześniejsza fabryka pian i silikonów w Pionkach.

 

W 2010 r. podpisane zostało Joint Venture z firmą McCoy - producentem materiałów chemii budowlanej, co dało belgijskiej firmie bardzo silną pozycję na ogromnym indyjskim rynku. Przejęcie drugiego co do wielkości chińskiego producenta pian poliuretanowych wraz z nowoczesną fabryką w Szanghaju zapewniło dominację Soudal na rynkach światowych w segmencie pian poliuretanowych w areozlu.

Holding Soudal NV pod kierownictwem właściciela i prezesa zarządu Vica Swertsa osiągnął w 2011 r. skonsolidowany obrót ponad 400 milionów euro, z czego 90 % pochodzi z eksportu. We własnym dziale badawczo-rozwojowym, dzięki współpracy z największymi światowymi dostawcami surowców i technologii, powstają innowacyjne produkty wyznaczające często nowe kierunki rozwoju różnych segmentów rynku.

 

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum