Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 5/2016
Wymiana bramy garażowej

Jeżeli brama garażowa podczas pracy hałasuje lub się nie domyka, trzeba dokonać oględzin jej stanu technicznego. Może się okazać, że wystarczy ją tylko wyregulować bądź wymienić zużyte elementy. Często jednak naprawa jest nieopłacalna i nie pozostaje nic innego, jak zakup nowej bramy.

Wymiana bramy garażowej
W przypadku bardzo hałaśliwej pracy bramy, trzeba sprawdzić zawiasy i mechanizm otwierania. Jeżeli rolki toczne chwieją się podczas ruchu skrzydła, należy je dokręcić. Gdy są zużyte – niezbędna będzie ich wymiana. Zdarza się też, że skorodowane są niektóre elementy bramy. W takiej sytuacji należy je dokładnie oczyścić i zakonserwować. Inną przyczyną problemów jest pęknięcie sprężyn odpowiadających za pracę skrzydła. Ich wymianę trzeba powierzyć specjaliście. Za ten element, wraz z montażem, zapłacimy jednak kilkaset złotych.

 

Z podobnym kosztem trzeba się liczyć w sytuacji, gdy na skutek błędnego montażu skrzydło trzeba zdemontować i osadzić ponownie. W takich przypadkach warto przemyśleć, czy bardziej opłacalne nie będzie kupno nowej bramy. Najtańsze modele dostępne są bowiem już za niespełna 1000 zł.

WYMIANA SIĘ OPŁACA

Wymiana bramy może być korzystną inwestycją nie tylko dlatego, że koszt zakupu będzie porównywalny do naprawy. Sporo zyskać można także podczas późniejszej eksploatacji. Nowa, sprawnie pracująca brama, to nie tylko większy komfort korzystania z garażu, ale także poprawienie estetyki domu.

 

Kolejną kwestią jest zminimalizowanie strat ciepła. Montowane przed laty modele miały z reguły słabe parametry termoizolacyjne. Co prawda niektórzy decydują się na docieplenie skrzydła, ale nie zawsze jest to skuteczne i często brama po takim zabiegu nie wygląda zbyt estetycznie.

 

Aby wymiana zakończyła się sukcesem, trzeba wybrać odpowiedni model, a następnie zamontować go w prawidłowy sposób.

Norbert Skupiński
FOT. KRISPOL

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny