Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 4/2016
Hydromasaż

Współczesne urządzenia z hydromasażem, nawet te przeznaczone do domów jednorodzinnych i w przylegających do nich ogrodów, są wyposażone w zaawansowane technologicznie funkcje, dające różnorodne korzyści zdrowotne, relaksujące i upiększające. Producenci tego sprzętu zapewniają również różne udogodnienia, ułatwiające dbanie o niego, więc nie trzeba się obawiać, że domowa hydroterapia stanie się przyczynkiem do dodatkowych obowiązków. Nasi Rozmówcy skomentowali użytkowanie hydromasażu w swoich domowych prysznicach i wannach. Jeden z nich opowiedział o zaletach posiadania jacuzzi w ogrodzie.

Hydromasaż
Powszechnie wiadomo, że masaże wodne, przeprowadzane w odpowiedniej temperaturze, korzystnie wpływają na zdrowie i urodę. Poprawiają ukrwienie skóry, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i redukują cellulit. Na przykład masaże w zimnej wodzie (do 30°C), trwające do 15 minut, przyspieszają przemianę materii, pobudzają krążenie krwi, uśmierzają ból, zwiększają odporność. Dwudziestominutowe kąpiele w wodzie o temperaturze obojętnej (33–36°C) rozluźniają napięte mięśnie, uspokajają układ nerwowy. Masaże w ciepłej wodzie (37–38°C) polepszają stan układu krążenia.

 

W zależności od celu, jaki ma dać kąpiel z hydromasażem, dobiera się rodzaj urządzenia, a w urządzeniu – rodzaj masażu (może być wodny, powietrzny lub wodno-powietrzny). Przed wyborem i montażem domowego mini SPA, należy jednak odpowiednio przygotować instalacje i łazienkę.

PARAMETRY, ILOŚĆ I ODPROWADZANIE WODY

Ciśnienie. Typowy natryskowy panel z hydromasażem potrzebuje do prawidłowego działania ciśnienia wody o wartości nie mniejszej niż 3 bary (bo w przeciwieństwie do wanny z hydromasażem, nie ma przy nim pompy tłoczącej wodę). W związku z tym przed kupnem natrysku, trzeba sprawdzić ciśnienie w instalacji wodnej – koniecznie w budynkach na skraju osiedla lub na końcu ulicy.

Lilianna Jampolska
FOT. NOVELLINI

Pozostałe artykuły
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny