Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 4/2016
Hydromasaż

Współczesne urządzenia z hydromasażem, nawet te przeznaczone do domów jednorodzinnych i w przylegających do nich ogrodów, są wyposażone w zaawansowane technologicznie funkcje, dające różnorodne korzyści zdrowotne, relaksujące i upiększające. Producenci tego sprzętu zapewniają również różne udogodnienia, ułatwiające dbanie o niego, więc nie trzeba się obawiać, że domowa hydroterapia stanie się przyczynkiem do dodatkowych obowiązków. Nasi Rozmówcy skomentowali użytkowanie hydromasażu w swoich domowych prysznicach i wannach. Jeden z nich opowiedział o zaletach posiadania jacuzzi w ogrodzie.

Hydromasaż
Powszechnie wiadomo, że masaże wodne, przeprowadzane w odpowiedniej temperaturze, korzystnie wpływają na zdrowie i urodę. Poprawiają ukrwienie skóry, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i redukują cellulit. Na przykład masaże w zimnej wodzie (do 30°C), trwające do 15 minut, przyspieszają przemianę materii, pobudzają krążenie krwi, uśmierzają ból, zwiększają odporność. Dwudziestominutowe kąpiele w wodzie o temperaturze obojętnej (33–36°C) rozluźniają napięte mięśnie, uspokajają układ nerwowy. Masaże w ciepłej wodzie (37–38°C) polepszają stan układu krążenia.

 

W zależności od celu, jaki ma dać kąpiel z hydromasażem, dobiera się rodzaj urządzenia, a w urządzeniu – rodzaj masażu (może być wodny, powietrzny lub wodno-powietrzny). Przed wyborem i montażem domowego mini SPA, należy jednak odpowiednio przygotować instalacje i łazienkę.

PARAMETRY, ILOŚĆ I ODPROWADZANIE WODY

Ciśnienie. Typowy natryskowy panel z hydromasażem potrzebuje do prawidłowego działania ciśnienia wody o wartości nie mniejszej niż 3 bary (bo w przeciwieństwie do wanny z hydromasażem, nie ma przy nim pompy tłoczącej wodę). W związku z tym przed kupnem natrysku, trzeba sprawdzić ciśnienie w instalacji wodnej – koniecznie w budynkach na skraju osiedla lub na końcu ulicy.

Lilianna Jampolska
FOT. NOVELLINI

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje