Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 11-12/2015
Przytulniejszy i funkcjonalniejszy po remoncie

W 2008 r. Joanna i Adam kupili kilkuletni dom. Dopiero po dokładnym poznaniu jego zalet i wad, wprowadzili kilka zmian we wnętrzu, a w 2014 r. zrobili remont fundamentów, elewacji i dachu.

Przytulniejszy i funkcjonalniejszy po remoncie
Po kilkuletnim pobycie za granicą, Joanna i Adam planowali powrót do kraju. Tuż przed przeprowadzką postanowili kupić pod Warszawą gotowy dom, przystosowany dla czteroosobowej rodziny. Dlatego, mieszkając za granicą, wertowali internetowe oferty, dotyczące nieruchomości. Wyjątkowo polubili mieszkanie na jednej kondygnacji, dlatego szukali w Polsce budynku z podobnym układem oraz dobrą lokalizacją i przestronnym ogrodem.

 

Pewna oferta bardzo ich zainteresowała, więc Adam specjalnie przyjechał do Polski, żeby dokładnie obejrzeć sprzedawany dom. Od razu stwierdził, że jest idealny, ponieważ ma odpowiednią wielkość i układ, a co najważniejsze – był budowany nie na sprzedaż i jego stan pozwala sprowadzić rodzinę nawet bez przeprowadzania jakiegokolwiek remontu. Jedyną zmianą, po konsultacji z żoną jeszcze przed przenosinami, była przebudowa kominka, bo wygląd istniejącego rażąco kłócił się ze stylem przywiezionych mebli.

Dom przed remontem

Szybko zdecydowaliśmy się na zakup tego domu, wiedzieliśmy bowiem, że zaspokaja nasze wspólne wyobrażenie o własnych czterech ścianach i ogrodzie – mówi Joanna. – Tak jak oboje oczekiwaliśmy, układ wnętrz jest praktyczny. Nie ma w nim schodów, więc na przykład po obudzeniu możemy pójść do kuchni, bez pokonywania kondygnacji, zaparzyć tam kawę, a potem wyjść na zaciszny taras. Dom z pomieszczeniami wspólnymi i prywatnymi na jednym poziomie sprzyja użytkowej wygodzie!

Lilianna Jampolska

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny