Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
Plastivan - Duofuse kompozytowe systemy tarasowe i ogrodzeniowe
Plastivan Duofuse kompozytowe systemy tarasowe i ogrodzeniowe
www.plastivan.pl www.viligno.com www.duofuse.com

Plastivan Duofuse kompozytowe systemy tarasowe i ogrodzeniowe

Dane kontaktowe:
61 815 57 47
Główna 8, 62-007 Biskupice Wlkp.

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 59371
O firmie

Plastivan Polska funkcjonuje na polskim rynku od 1993 r., jako oddział firmy belgijskiej, która od ponad 50 lat specjalizuje się w produkcji i dystrybucji najwyższej jakości materiałów budowlano – wykończeniowych. Od lat utrzymujemy pozycję lidera na europejskim rynku materiałów budowlanych.

Nasze podejście do budownictwa cechuje innowacyjność technologiczna oraz dbałość o wysoki poziom estetyki oferowanych produktów. Jesteśmy firmą proekologiczną, nasze wyroby powstają w nowoczesnych halach produkcyjnych, z materiałów najwyższej jakości. Stawiamy na nieskomplikowany, szybki montaż, trwałość, wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Nasza oferta obejmuje zarówno produkty do wykończenia wnętrz budynków mieszkalnych, jak i do zastosowań na zewnątrz. Bogate portfolio naszych produktów tworzą kompletne systemy elewacyjne, podbitkowe, tarasowe, ogrodzeniowe, elewacyjno-podbitkowe oraz profile wykończeniowe. Wśród nich dużą popularnością cieszą się deski tarasowe oraz ogrodzenia marki Duofuse wykonane z kompozytu drewnianego.

Historia

Firma została założona w Belgii w 1966 roku. Od samego początku przedsiębiorstwo szybko się rozwijało. W 1972 roku siedziba firmy została przeniesiona z Wielsbeke do Oostrozebeke (Belgia). Tam też na początku lat 90-tych wybudowana została nowa hala produkcyjna i magazynowa. W 1997 roku otwarty został kolejny nowy zakład produkcyjny w Ingelmunster (Belgia). W 1990 firma Plastivan utworzyła oddział Plastivan SARL z siedzibą w Lille (Francja). Tym samym Plastivan rozpoczął działalność na skalę międzynarodową. Następnie w 1993 i 1994 założona została spółka Plastivan Polska oraz równocześnie utworzony Plastivan Ltd. z siedzibą w Bristolu (Wielka Brytania). Plastivan Belgia posiada także firmę Extrumat zajmującą się produkcją narzędzi i oprzyrządowania do wytłaczania profili PCV.

Nagrody

Nad Bałtykiem – tylko nasze deski
System tarasowy DuoFuse to najlepsze wyposażenie hotelu – uznała kapituła konkursowa, podczas gdańskich targów Ciepły Bałtyk w kwietniu 2009 roku. Eksperci branżowi przyznali deskom kompozytowym prestiżową nagrodę Mercurius Gedanensis. Nadbałtycka wystawa skupia wokół siebie inwestorów obiektów rekreacyjnych, hotelarzy, restauratorów, menedżerów Spa, salonów zdrowia i urody. Jest także spotkaniem producentów wyposażenia dla tej branży. Plastivan uczestniczy w targach Ciepły Bałtyk od trzech lat. Na wystawie prezentowane są przede wszystkim deski tarasowe DuoFuse, które sprawdziły się jako element wykończenia ośrodków wypoczynkowych. Wytrzymałość systemu doceniają przede wszystkim inwestorzy miejsc o morskim lub górskim klimacie. Ciepły Bałtyk to wydarzenie promujące wydłużenie sezonu turystycznego nad polskim morzem poprzez inwestycje w infrastrukturę. Medale targowe są ukoronowaniem dwudniowej wystawy.

Medalowa podbitka
Złoty Medal Targów Budma 2004 dla systemu podbitki dachowej PLV był dowodem uznania ekspertów branżowych i zapowiedzią sukcesu nowej technologii. Promowany system stanowił innowacyjne wykończenie dachu, odporne na zniszczenia i warunki atmosferyczne. Dziś podbitka dachowa posiada rozbudowaną i wciąż poszerzającą się ofertę kolorystyczną, uzupełnioną listwami wykończeniowymi oraz panelami wentylacyjnymi.
Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma należą do grona wiodących spotkań biznesowych dla tej branży w Europie Środkowej i Wschodniej. To przede wszystkim największa wystawa budowlana w Polsce, na której zobaczyć można sprzęt, technologie oraz materiały dla wszystkich etapów realizacji inwestycji.

Wyróżniona pomoc
Wieloletnia pomoc i współpraca z gnieźnieńską Caritas, oprócz satysfakcji przyniosła firmie Plastivan także nagrody i wyróżnienia. W 2006 roku była to statuetka „Pomocna Dłoń”. Nagroda została przyznana w kategorii „Sponsoring” za wsparcie, którym było przekazanie paneli ściennych na remont stołówki oraz wyposażenie świetlicy środowiskowej w Chodzieży. Konkurs gnieźnieńskiej Caritas, ma na celu wyróżnienie osób i instytucji przyczyniających się do niesienia pomocy. Jak powiedział ksiądz Jacek Dziel, dyrektor placówki: – Statuetkami „Pomocna Dłoń” nagrodziliśmy tych, którzy dają nadzieję na lepsze jutro. Rok później, Plastivan otrzymał nagrodę Ubi Caritas. To najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez tę instytucję w wymiarze ogólnopolskim. Nagroda w kategorii „Darczyńca Caritas” jest wyrazem uznania za całokształt działań i owocną współpracę Caritas i firmy Plastivan. Gala przyznania statuetki odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. Z rąk Niny Terentiew, przewodniczącej kapituły, nagrodę odebrał Mikołaj Przybyła.

Ambasador w dobrej sprawie
Ukoronowaniem wieloletniego zaangażowania Plastivan w działania na rzecz społeczności lokalnej, jest włączenie firmy w wąskie grono Klubu Ambasadorów Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.  – Stowarzyszenie to ma na celu promowanie zasad społecznej odpowiedzialności i etyki w biznesie oraz integrację środowiska przedsiębiorców, którzy zdecydowali się wspierać potrzebujących za pośrednictwem naszej placówki – tłumaczy Lucyna Muniak, kierownik działu komunikacji gnieźnieńskiej Caritas.

Plastivan od kilku lat angażuje się w działania społeczne. W tym czasie wielokrotnie przekazał pomoc rzeczową w postaci materiałów budowlanych na potrzeby remontów ośrodków Caritas oraz dla poszkodowanej rodziny, której spłonął dom. Latem 2009 roku pracownicy firmy wykonali także pomost na jeziorze Kołdrąbskim, usytuowany na terenie tamtejszego Domu Dziecka.

Przedsięwzięcia firmy zostały kilkukrotnie nagrodzone prestiżowymi wyróżnieniami o wymiarze lokalnym i ogólnopolskim. Była to m.in. statuetka Ubi Caritas w kategorii „Darczyńca Caritas” oraz nagroda „Pomocna dłoń” za działalność sponsoringową oraz zaangażowanie w dobroczynność w 2006 roku.

 

Katalog produktów PLASTIVAN