Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 4/2015
Wanna z hydromasażem

Kąpiel w wannie odpręża, pozwala zregenerować siły, jest doskonałym sposobem na oderwanie się od zgiełku codziennych spraw. A gdyby tak do tych przyjemności dodać hydromasaż? Wymiana zwykłej wanny na tę z hydromasażem jest możliwa pod pewnymi warunkami.

Pomieszczenie

Według zaleceń producentów, pomieszczenie, w którym zamierzamy wstawić wannę z hydromasażem, musi mieć co najmniej 6 m2. Wanny takie w większości produkowane są z akrylu – materiału, który pozwala uzyskiwać różnorodne kształty, dlatego na rynku dostaniemy modele okrągłe, owalne, prostokątne, symetryczne i niesymetryczne. Można je montować przy ścianie, w narożniku lub jako wolno stojące. Zatem nawet w przypadku najmniejszego dopuszczalnego pomieszczenia, dobranie wanny z hydromasażem nie powinno sprawiać kłopotów.

 

W małych łazienkach, sprawdzą się wanny długości 120 cm i szerokości 70 cm; do dużych łazienek i salonów kąpielowych, możemy wstawić wanny długości do 200 cm i szerokości 100 cm. Pamiętajmy przy tym, że bardziej ekonomiczne będą wanny płytsze – od 35 do 40 cm głębokości. W dużych a płytkich wannach, będziemy nadal czuć się komfortowo, jednocześnie zużyjemy mniej wody i energii do jej podgrzania, niż w przypadku wanien głębszych.

 

Uwaga! Ważne, aby w pomieszczeniu, gdzie będziemy korzystać z hydromasażu, była sprawnie działająca wentylacja. Tylko odpowiednio duże oraz dobrze wentylowane wnętrze zagwarantuje sprawne odprowadzanie pary wodnej, dzięki czemu ta nie będzie się skraplać na ścianach i suficie i nie dojdzie do rozwoju pleśni i innych grzybów.

Emilia Rosłaniec
fot. Sundance Spas (Minibaseny)

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny