Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 4/2015

Wanna z hydromasażem

Kąpiel w wannie odpręża, pozwala zregenerować siły, jest doskonałym sposobem na oderwanie się od zgiełku codziennych spraw. A gdyby tak do tych przyjemności dodać hydromasaż? Wymiana zwykłej wanny na tę z hydromasażem jest możliwa pod pewnymi warunkami.

Pomieszczenie

Według zaleceń producentów, pomieszczenie, w którym zamierzamy wstawić wannę z hydromasażem, musi mieć co najmniej 6 m2. Wanny takie w większości produkowane są z akrylu – materiału, który pozwala uzyskiwać różnorodne kształty, dlatego na rynku dostaniemy modele okrągłe, owalne, prostokątne, symetryczne i niesymetryczne. Można je montować przy ścianie, w narożniku lub jako wolno stojące. Zatem nawet w przypadku najmniejszego dopuszczalnego pomieszczenia, dobranie wanny z hydromasażem nie powinno sprawiać kłopotów.

 

W małych łazienkach, sprawdzą się wanny długości 120 cm i szerokości 70 cm; do dużych łazienek i salonów kąpielowych, możemy wstawić wanny długości do 200 cm i szerokości 100 cm. Pamiętajmy przy tym, że bardziej ekonomiczne będą wanny płytsze – od 35 do 40 cm głębokości. W dużych a płytkich wannach, będziemy nadal czuć się komfortowo, jednocześnie zużyjemy mniej wody i energii do jej podgrzania, niż w przypadku wanien głębszych.

 

Uwaga! Ważne, aby w pomieszczeniu, gdzie będziemy korzystać z hydromasażu, była sprawnie działająca wentylacja. Tylko odpowiednio duże oraz dobrze wentylowane wnętrze zagwarantuje sprawne odprowadzanie pary wodnej, dzięki czemu ta nie będzie się skraplać na ścianach i suficie i nie dojdzie do rozwoju pleśni i innych grzybów.

Emilia Rosłaniec
fot. Sundance Spas (Minibaseny)

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!