Budujemy Dom 4/2015
Budujemy Dom 4/2015

W Budujemy Dom od kilku lat propagujemy stosowanie pomp ciepła. W tym numerze publikujemy przegląd urządzeń dostępnych na rynku. Przedstawiamy najważniejsze parametry 90 urządzeń. Na uwagę zasługuje fakt znacznego poszerzenia oferty pomp ciepła, służących do przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u).

Urządzenia te korzystają z powietrza jako źródła ciepła. Zyskują one znaczną popularność m.in. dzięki stosunkowo łatwemu montażowi, również w zamieszkanych domach. W tegorocznym zestawieniu jest ich aż 40. Są to urządzenia niewielkiej mocy, zwykle poniżej 3 kW mocy grzewczej. W sezonie grzewczym bazują na usuwanym z budynku powietrzu wentylacyjnym, latem zaś na powietrzu zewnętrznym. Warto rozważyć ich zastosowanie szczególnie przy ogrzewaniu domu systemami pracującymi sezonowo, np. kotły na paliwa stałe.

Jak się zabrać do poszukiwania konkretnego modelu pompy ciepła? Najpierw należy koniecznie przeczytać nasze opracowanie. Podpowiadamy jakie urządzenie będzie optymane dla konkretnych warunków i które parametry naprawdę się liczą gdy wybieramy pompę ciepła. Przedstawiamy właściwy sposób interpretacji parametrów podawanych przez producentów.

Życzę owocnej lektury!
Ernest Jagodziński

Artykuły z tego numeru

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje