Budujemy Dom 3/2016
Budujemy Dom 3/2016

W tym numerze przeczytają Państwo o dwóch, jeśli nie najważniejszych, to na pewno bardzo ważnych. Należy wybrać odpowiedni projekt. Przed przystąpieniem do szukania tego właściwego, warto wykonać analizę potrzeb rodziny. Być może okaże się, że za kilka lat nie będziemy potrzebowali aż tylu pokoi, dzieci szybko się wyprowadzą, a czasy wielopokoleniowych rodzin już chyba u nas minęły.

Warto też wyszukać dobry architektonicznie projekt. „Dobry” to niekoniecznie taki, który jest zakwalifikowany do kategorii „energooszczędnych”, ale taki, który spełnia pewne bardzo istotne wymagania. Najistotniejsze z nich to: zwarta bryła budynku, brak balkonów, buforowy układ wnętrz, zagospodarowanie pochodzących od słońca zysków ciepła itp. O tych wszystkich zagadnieniach piszemy w artykule – Projekt domu energooszczędnego.

Wybudować dom, popełniając jak najmniej błędów. Jednym z pierwszych elementów, w których można ich sporo popełnić, są ściany i stropy. Każda technologia ma swoją specyfikę. Chociaż nie można polecić tej najlepszej, bo wszystkie dostępne na naszym rynku mają zalety i wady – lepiej wybrać taką, w której specjalizują się zatrudnieni przez nas wykonawcy. Na pewno nie opłaca się eksperymentować i pozwolić im uczyć się na budowie naszego domu. O tajnikach popularnych technologii i o najczęściej popełnianych błędach podczas stawiania stanu surowego przeczytacie Państwo w artykule – Właściwy wybór i wykonanie.

Zapraszam do przyjemnej lektury
Ernest Jagodziński

Artykuły z tego numeru

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny