Budujemy Dom 7-8/2014
Budujemy Dom 7-8/2014

Adaptacja poddasza to znakomity sposób na powiększenie powierzchni mieszkalnej bez rozbudowy budynku. Nie zawsze jednak jest to proste zadanie. Najpierw należy wykonać inwentaryzację strychu.

Kluczową kwestią jest określenie jaką ilość powierzchni poddasza da się wykorzystać w sposób efektywny. Ponieważ zakres prac adaptacyjnych bywa dosyć duży, warto oszacować koszt takich robót w przeliczeniu na "pozyskany" metr kwadratowy. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest ocena konstruktora, który powinien przeanalizować możliwości techniczne takiej adaptacji. Potem już pozostanie pole do popisu dla architekta wnętrz. Ilość produktów i rozwiązań technologicznych, które oferują producenci do zastosowania na poddaszu jest imponująca. O większości z nich przeczytają Państwo w opracowaniu jakie przygotowaliśmy w tym numerze.

Jeśli z jakichś względów powiększenie przestrzeni mieszkalnej poprzez przystosowanie poddasza Państwu nie odpowiada – proponujemy rozważenie dobudowy ogrodu zimowego. Ładna oranżeria dodaje, poza dodatkową przestrzenią, uroku i pozwala na lepsze obcowanie z naturą. Nie bez znaczenia jest też dodatkowy bufor cieplny jaki tworzy. W artykule omawiamy krok po kroku wszystkie etapy od pomysłu do realizacji przedsięwzięcia.

Zapraszam do lektury
Ernest Jagodziński

Artykuły z tego numeru

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje