Kupując okna zwracamy uwagę na wzornictwo

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Kupując okna zwracamy uwagę na wzornictwo

Design ma znaczenie! Coraz częściej wybierając stolarkę okienną zwracamy uwagę nie tylko na jej parametry, ale też na to, jak okna wyglądają i czy pasują do budynku. Rezygnujemy z bieli i standardowych profili na rzecz rozwiązań ciekawszych. A tych MS więcej niż OKNA oferuje mnóstwo.

aktualizacja: 2019-03-04 12:53:45
MS więcej niż OKNA

Wybierając okna inwestorzy zazwyczaj koncentrują się na ich właściwościach. Porównują parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej, sprawdzają okucia i to jak skutecznie chronią one przed potencjalnym włamaniem, pytają o wytrzymałość, konserwację i oczywiście o cenę. Ale czy tylko? Absolutnie nie.

Kupując okna rozważamy również ich wzornictwo. Nie chcemy ograniczać się do rozwiązań sztampowych. Szukamy więc modeli i funkcjonalnych, i ładnych. Tu znaczenie ma przede wszystkim kształt profili, rozmiar, kolor i detale.

Kształt profili okiennych

Tylko pozornie okna to jedynie rama i przeszklenie. Kiedy przyjrzymy się im bliżej zauważymy jak bardzo mogą się one różnić. Zacznijmy od profili. Są takie, które wyróżniają się prostą, minimalistyczną linią i takie o zaokrąglonych, subtelnych krawędziach. Takie na wskroś nowoczesne i klasyczne. MS więcej niż OKNA proponuje je wszystkie.

Okna ALU LOOK, przyciągają wzrok nowoczesnymi, kanciastymi krawędziami. Efekt wzmacnia łączenie profili w skrzydle i ramie pod kątem prostym - i to zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Specjaliści MS więcej niż OKNA jako pierwsi opracowali i wdrożyli tę technologię.

Okna MS evolution [82], z kolei, charakteryzują się zaokrąglonymi liniami masywnych 6-komorowych profili SALAMANDER w klasie A. Solidne, szerokie ramy pasują do klasycznych i stylizowanych rezydencji.

Inną stylistyką wyróżniają się okna Wood Look. Łączone pod kątem prostym profile, oklejone drewnopodobnymi foliami do złudzenia przypominają naturalne drewno. Szczególnie chętnie wybierają je właściciele domów jednorodzinnych.

Nowe kolory, nowy dotyk

Nie mniej ważnym wyznacznikiem estetyki okien jest ich kolorystka. Obecnie MS więcej niż OKNA proponuje ponad 40 różnych folii. Wśród nich nie brakuje wzorów inspirowanych drewnem. Uwagę warto zwrócić na nowości z serii Woodec (Turner Oak, Alpine i Concrete), które wyróżniają się wyraźną strukturą drewna. Zwłaszcza w przypadku Turner Oak efekty wizualne i wyczuwalna pod palcami faktura tworzą wrażenie "żywego" drewna. Nawet dotyk może zmylić wytrawnego obserwatora.

Okna z serii Wood Look
Okna z serii Wood Look, dzięki zastosowaniu folii najwyższej jakości do złudzenia przypominają naturalne drewno, zachowując jednocześnie wszystkie walory stolarki PVC. FOT. MS więcej niż OKNA
Trzy nowe folie z serii Woodec
Trzy nowe folie z serii Woodec, wyróżniają się wyraźną strukturą drewna i do złudzenia przypominają naturalne usłojenie. Wzór Turner Oak utrzymany jest w subtelnej karmelowej kolorystyce, Alpine (92)  w chłodniejszej tonacji pasuje do stylu skandynawskiego, zaś folia Concrete (93)  zachwyca barwą modnego betonu przemysłowego. FOT. MS więcej niż OKNA

Rosnącą popularnością cieszą się również folie jednobarwne - zwłaszcza te w modnych odcieniach szarości i odwzorowujące metale (Alux Db, Metbrush Alu czy Antracyt). Hitem jest również czerń. Okleina Jet Black matt CC+, oprócz tego, że świetnie wygląda, skutecznie zabezpiecza profile przed nadmiernym nagrzewaniem się.

Czarne okna to najnowszy hit w stolarce okiennej. Proponowane przez MS więcej niż OKNA ALU LOOK w okleinie Jet Black matt CC+ doskonale wpisują się w ten trend, jednocześnie zapewniając ochronę przed ucieczką ciepła, izolację akustyczną i ochronę antywłamaniową. FOT. MS więcej niż OKNA

Co warte uwagi - okna mogą być jednocześnie w dwóch kolorach - innym ze strony zewnętrznej, a innym z wewnętrznej. I to w różnych strukturach powierzchni. Matowe i satynowe wykończenie pasuje do wzorów jednobarwnych, te z trójwymiarową strukturą - do drewnopodobnych, zaś z efektem szczotkowania - do oklein inspirowanych metalem.

Okna w dużym rozmiarze

Oferta MS więcej niż OKNA obejmuje również bardzo popularne duże przeszklenia. Drzwi uchylno-przesuwne Patio PSK i podnoszono-przesuwne Patio HST (te ostatnie mogą mieć nawet 6,5 metrów szerokości w wersji PVC i aż 12 metrów w wersji aluminiowej!) pozwalają otworzyć wnętrze salonu czy sypialni na ogród lub taras. To gwarancja komfortu, ale również ozdoba całego domu.

Drzwi uchylno-przesuwne Patio PSK
Drzwi uchylno-przesuwne Patio PSK są dziecinnie łatwe w obsłudze. Gwarantują bezpieczeństwo i ochronę przed ucieczką ciepła. FOT. MS więcej niż OKNA
Drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST
Drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST są komfortowe w użytkowaniu (niski próg o wys. 15 mm i prowadnice zapewniające płynność ruchu skrzydeł). Do tego zapewniają znakomitą izolację termiczną i akustyczną. Wyposażone są w mechanizmy antywłamaniowe. FOT. MS więcej niż OKNA

Niewidoczne zgrzewy

Ostatnim elementem decydującym o estetyce okien są detale, w tym okucia, ramki międzyszybowe i klamki w wielu wybarwieniach. Warta uwagi jest również najnowsza innowacja technologiczna, jaką wprowadziła firma - zgrzewu bezwypływkowego. Umożliwia ona uzyskanie bardzo wąskiej spoiny (znacznie mniej widocznej niż tradycyjny sposób łączenia na "V" wykonywany na standardowych zgrzewarkach), bez najmniejszych śladów obróbki mechanicznej powierzchni.

W tej innowacyjnej technologii produkowane są wszystkie kolorowe okna i drzwi tarasowe z linii MSline+ AD/MD oraz MS evolution [82].

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny