Szukasz stolarki okiennej do domu? Oto kilka propozycji...

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Szukasz stolarki okiennej do domu? Oto kilka propozycji...

Szukając idealnej stolarki okiennej zwracamy uwagę na wiele aspektów. Pierwszorzędną rolę pełnią parametry izolacyjności i cena. Ale coraz częściej równie istotne okazują się być względy estetyczne - chcemy by okna nie tylko chroniły nas przed ucieczką ciepła czy hałasem, ale też dobrze wyglądały i pasowały do budynku. Co mamy do wyboru? MS więcej niż OKNA oferuje mnóstwo opcji.

aktualizacja: 2024-03-21 08:33:11
MS więcej niż OKNA

Okna to nie tylko rama i przeszklenia. Kiedy przyjrzymy się im bliżej, zauważymy jak bardzo mogą się różnić. Mowa tu o rozwiązaniach konstrukcyjnych, które przekładają się na wytrzymałość i parametry izolacyjności, ale także o wcale nie mniej ważnych kwestiach estetycznych. Kształt profili, detale wykończenia, dostępna kolorystyka, a także funkcje dodatkowe, takie jak możliwość sterowania zdalnego - to elementy, na które inwestorzy zwracają coraz baczniejszą uwagę. 

MS więcej niż OKNA proponuje kilka różnorodnych linii stolarki okiennej i drzwiowej, które uznanie znajdą wśród różnych odbiorców. Oto kilka propozycji:

Najbardziej uniwersalne okna MS Line+ to propozycja między innymi do budynków wielomieszkaniowych, a także domów o prostym, minimalistycznym stylu. Nieco inną stylistyką wyróżniają się okna Wood Look. Łączone pod kątem prostym profile utrzymane są w modnych wzorach drewnopodobnych, dzięki czemu do złudzenia przypominają naturalne drewno. Szczególnie chętnie wybierają je właściciele domów jednorodzinnych.

Charakteryzujące się zaokrąglonymi liniami masywnych 6-komorowych profili SALAMANDER okna MS evolution [82] pasują do klasycznych i stylizowanych rezydencji. Ich stosunkowo szerokie ramy są solidne i wytrzymałe. ALU LOOK z kolei, przyciągają wzrok kanciastymi krawędziami, które pasują do nowoczesnego budownictwa. Efekt ten wzmacnia łączenie profili w skrzydle i ramie pod kątem prostym.

Specjaliści MS więcej niż OKNA jako pierwsi opracowali i wdrożyli tę technologię zarówno w przypadku zewnętrznej jak i wewnętrznej strony profili.

Czarna okleina Jet Black matt CC+ chroni profile przed nadmiernym nagrzewaniem, dzięki czemu mogą być stosowane nawet w przypadku dużej ekspozycji na słońce.  (fot. MS więcej niż OKNA)
Czarna okleina Jet Black matt CC+ chroni profile przed nadmiernym nagrzewaniem, dzięki czemu mogą być stosowane nawet w przypadku dużej ekspozycji na słońce. (fot. MS więcej niż OKNA)

Duże przeszklenia

Oferta MS więcej niż OKNA obejmuje również kilka propozycji dla tych, którzy marzą o naprawdę dużych przeszkleniach i swobodnym wyjściu na taras czy do ogrodu. Drzwi uchylno-przesuwne Patio PSK i podnoszono-przesuwne Patio HST pozwalają otworzyć wnętrze salonu czy sypialni przy jednoczesnej ochronie przed ucieczką ciepła czy potencjalnymi włamywaczami. Wyposażone są w perfekcyjne okucia marki SIEGENIA, dzięki którym łatwo się je otwiera i zamyka (a skrzydło może ważyć nawet 300 kg!). Mogą być również sterowane zdalnie (opcjonalnie). Co ważne, Patio HST mogą mieć nawet 6,5 metrów szerokości w wersji PVC i aż 12 metrów w wersji aluminiowej! Teraz dzięki nowemu rozwiązaniu "fast assembling" Patio HST 76 może być dowożone do klienta w częściach i montowane na miejscu.

Drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST 76 od kwietnia 2020 mogą być dowożone do klienta w częściach i montowane na miejscu. (fot. MS więcej niż OKNA)

Uzupełnieniem wielkogabarytowej stolarki są przesłony przeciwsłoneczne, które stać się mogą prawdziwą ozdobą elewacji domu. Ale to nie jedyna ich zaleta. Pozwalają one dowolnie regulować dostęp naturalnego światła do wnętrza budynku, a przez to - zwiększać, lub ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń. To z kolei droga do ograniczania nakładów na ogrzewanie zimą i klimatyzację latem. Roletami kompaktowymi oraz żaluzjami fasadowymi mSun+ sterować można zarówno manualnie, jak też zdalnie - za pomocą pilota lub smartfona.

Rolety kompaktowe i żaluzje mSun+ mogą być sterowane ręcznie lub radiowo. (fot. MS więcej niż OKNA)

Nowe kolory, nowy dotyk

Nie mniej ważnym wyznacznikiem estetyki stolarki okiennej i drzwiowej jest ich kolorystka. Obecnie MS więcej niż OKNA proponuje prawie 40 różnych folii. Wśród nich zaleźć można propozycje jednobarwne np. inspirowane metalem, jak również wspomniane wcześniej folie drewnopodobne.

Na uwagę zasługują propozycje z serii Woodec, które wyróżniają się wyraźną strukturą drewna. Hitem jest również głęboka matowa czerń. Okleina Jet Black matt CC+, oprócz tego, że świetnie wygląda, skutecznie zabezpiecza profile przed nadmiernym nagrzewaniem się. Wykonano ją w technologii Cool Colors PLUS. Charakteryzuje się grubszą warstwą akrylatu - 60 µ i trójwarstwową strukturą z dodatkową białą warstwą od strony rewersu, dzięki czemu oferuje jeszcze lepsze właściwości absorpcyjne.

Co warte uwagi - okna mogą być utrzymane jednocześnie w dwóch kolorach - innym ze strony zewnętrznej, a innym z wewnętrznej. I to w różnych strukturach powierzchni. Matowe i satynowe wykończenie pasuje do wzorów jednobarwnych, te z trójwymiarową strukturą - do drewnopodobnych, zaś z efektem szczotkowania - do oklein inspirowanych metalem.

Okna z serii Wood Look pasują m.in. do klasycznych rezydencji. (fot. MS więcej niż OKNA)
Okna z serii Wood Look pasują m.in. do klasycznych rezydencji. (fot. MS więcej niż OKNA)

Niewidoczne zgrzewy i ukryte okucia

Ostatnim elementem decydującym o estetyce okien są detale, w tym okucia, ramki międzyszybowe i klamki w wielu wybarwieniach. Opcji MS więcej niż OKNA oferuje mnóstwo. Ciekawym rozwiązaniem są ukryte okucia, których z zewnątrz w ogóle nie widać.

Warta uwagi jest również technologia zgrzewu bezwypływkowego. Umożliwia ona uzyskanie bardzo wąskiej spoiny (znacznie mniej widocznej niż tradycyjny sposób łączenia na "V" wykonywany na standardowych zgrzewarkach), bez najmniejszych śladów obróbki mechanicznej powierzchni. W tej innowacyjnej technologii produkowane są wszystkie kolorowe okna i drzwi tarasowe z linii MSline+ AD/MD oraz MS evolution [82].

 

Drzwi uchylno-przesuwne Patio PSK umożliwiają swobodne wyjście na taras czy do ogrodu. (fot. MS więcej niż OKNA)
Drzwi uchylno-przesuwne Patio PSK umożliwiają swobodne wyjście na taras czy do ogrodu. (fot. MS więcej niż OKNA)

www.ms.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły