Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 230414
ZMK SAS

ZMK SAS

Kotły SAS na paliwa stałe
Telefon 41 378 46 19
Adres Przemysłowa 3, 28-100 Busko Zdrój, Owczary
Zakład Metalowo-Kotlarski SAS od początku swej działalności sięgającej 1980 r. zajmuje się produkcją kotłów grzewczych na paliwa stałe. Największy na rynku zakres mocy (9-300 kW) oraz różnorodność konstrukcji produkowanychkotłów pozwala na ich optymalne dopasowanie do potrzeb cieplnych ogrzewanych budynków i preferencji użytkowników. Kotłom SAS zaufało grono Klientów zarówno w Polsce jak i za granicą. W... Czytaj więcej
ZMK SAS

Kotły SAS EFEKT z dotacją

Zakład Metalowo-Kotlarski SAS od początku swej działalności sięgającej 1980 r. zajmuje się produkcją kotłów grzewczych na paliwa stałe. Największy na rynku zakres mocy (9-300 kW) oraz różnorodność konstrukcji produkowanych
kotłów pozwala na ich optymalne dopasowanie do potrzeb cieplnych ogrzewanych budynków i preferencji użytkowników. Kotłom SAS zaufało grono Klientów zarówno w Polsce jak i za granicą.

W ofercie znajdują się kotły:

  • tradycyjne zasypowe (ze sterowaniem i bez sterowania) – węgiel, miał, drewno opałowe
  • z automatycznym podawaniem paliw – eko-groszek, miał
  • automatyczne do spalania biomasy – pelety, ziarna zbóż, pestki owoców

NOWOŚCI SAS

Ofertę SAS uzupełniły kolejne dwa kotły klasy 5 spełniające wymagania programów dofinansowania zakupu kotła. Poza nowoczesnym designem zyskały wiele cech zdecydowanie wyróżniających je na rynku.

Kocioł SAS EFEKT – retortowy, automatyczne podawanie paliwa (eko-groszek). Kocioł charakteryzujący się wysoką sprawnością (88,4-89,0%) przy jednoczesnym zachowaniu efektywności procesu spalania. Jego kompaktowa
konstrukcja sprawdzi się idealnie nawet w niewielkiej kotłowni, a możliwość wyboru wersji z czopuchem do tyłu bądź do góry ułatwia jego instalację. Największy na rynku typoszereg mocy (14-46 kW) pozwala optymalnie dobrać kocioł do indywidualnych potrzeb. Zastosowana izolacja otworów rewizyjnych (rozwiązania opatentowane) i nowatorska konstrukcja drzwiczek ograniczają straty ciepła, a elementy ceramiczne i turbulatory spalin zmniejszają emisję pyłów.

Kocioł SAS BIO EFEKT – automatyczne podawanie paliwa (pelety), zakres mocy 14-46 kW. Swoją konstrukcją bazuje na rozwiązaniach zastosowanych w kotle SAS EFEKT, jednak zamiast retorty do spalania ekogroszku posiada palnik peletowy SAS MULTI FLAME objęty Prawem Ochronnym Nr 67681 nadanym przez Urząd Patentowy RP. Dostępność wersji z czopuchem z tyłu lub do góry ułatwia montaż, a poziomy układ kaset wymiennika zapewnia wygodne czyszczenie. Nowoczesna konstrukcja zasobnika paliwa pozwoliła dodatkowo zwiększyć jego pojemność. Elementy paleniska zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Automatyczne rozpalanie paliwa zapewnia grzałka z możliwością pracy w trybie rozpalania/wygaszania. Kocioł został wpisany na prestiżową listę BAFA (17-46 kW) oraz charakteryzuje się wysoką klasą efektywności energetycznej A+.

Kontrola pracy kotła i instalacji za pośrednictwem Internetu! W kotłach klasy 5 istnieje możliwość wyboru sterownika RecalArt MultiFun bądź TECH ST-550 zPID.

INFORMACJE DODATKOWE

Gwarancja: 5 lat (na kotły podajnikowe eksploatowane zgodnie z DTR), 2 lata (podzespoły elektroniczne i dostarczane przez innych producentów oraz palnik eksploatowany zgodnie z DTR)

Aprobaty i certyfikaty: Znak CE, Świadectwa badań na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego, Prawa Ochronne nadane przez Urząd Patentowy RP, świadectwa wydane przez Laboratorium Badawcze Kotłów i Urządzeń Grzewczych w Łodzi (SAS EFEKT, SAS BIO EFEKT: klasa 5, zgodne z wymaganiami normy PN-EN 303-5:2012).

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum