Jakie akcesoria CREATON zamontować na dachu, aby zapewnić skuteczną ochronę przeciwśnieżną?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jakie akcesoria CREATON zamontować na dachu, aby zapewnić skuteczną ochronę przeciwśnieżną?

Na dachach domów na terenie Polski zimą potrafią zgromadzić się i zalegać większe ilości śniegu. Dotyczy to zwłaszcza budynków położonych w regionach górskich. Niestety w momencie osuwania się śnieg stwarza różne zagrożenia. Aby im zapobiec, należy zastosować specjalne systemy montowane na dachu. W tym celu CREATON Polska zaprojektował nowoczesne akcesoria dostosowane do dachów różnych typów.

aktualizacja: 2021-12-01 05:22:28

Problem osuwającego się śniegu dotyczy większości domów. Szczególnie narażone są połacie o kącie nachylenia 30 stopni lub większym. To na nich łatwiej może dojść do samoczynnego osunięcia się śniegu. Ryzyko zwiększa się również w trakcie odwilży. Śnieg staje się wtedy mokry, przez co znacząco zwiększa swój ciężar.

Niebezpieczny może być także pojawiający się na dachu lód. Jego bryły (podobnie jak większe masy śniegu) podczas osuwania się z połaci są w stanie zniszczyć orynnowanie, połamać rośliny, uszkodzić zaparkowane auto, a w skrajnych przypadkach nawet zagrozić osobom przebywającym w najbliższym otoczeniu domu. Wysokiej jakości rozwiązania ochronne marki CREATON skutecznie chronią jednak przed wszystkimi wymienionymi problemami.

Przeciwśnieżne systemy CREATON

Akcesoria CREATON montowane są bezpośrednio na połaci. Utrzymują one śnieg oraz lód na dachu, a w sytuacji, gdy dojdzie do jego osunięcia - rozbijają duże masy na drobniejsze, mniej niebezpieczne kawałki.

Elementy wchodzące w skład przeciwśnieżnych systemów CREATON sprawdzą się na różnych typach dachów, dzięki czemu każdy znajdzie pośród nich rozwiązanie odpowiednie dla siebie:

  • Drabinki śniegowe - są rozwiązaniem uniwersalnym, a przez to bardzo popularnym. Da się je wykorzystać na każdym rodzaju dachu. Dzięki możliwości wyboru wariantu długości mogą zostać dopasowane do rozmiaru połaci.
  • Rury śniegowe - te akcesoria docenią inwestorzy, którzy poszukują produktów łączących skuteczność z eleganckim wyglądem. Wykonane z metalu rury montuje się za pomocą specjalnych wsporników.
  • Bale przeciwśnieżne - to montowane na hakach, podłużne drewniane zabezpieczenia. Dzięki swoim rozmiarom skutecznie zatrzymują nawet duże bryły śniegu zsuwającego się z dachu. Ze względu na swój rustykalny wygląd, są doskonałym wyborem dla osób posiadających dom położony w terenie górskim.
  • Noski śniegowe - to niewielkie akcesoria wykonane z metalu. Rozbijają osuwające się fragmenty lodu oraz śniegu na drobniejsze kawałki. Dzięki temu mogą stanowić uzupełnienie innych typów zabezpieczeń, chroniąc je przed przeciążeniem.
Rozwiązania systemowe CREATON
Rozwiązania systemowe CREATON

Akcesoria przeciwśnieżne CREATON montuje się na specjalnej podstawie - cementowej lub aluminiowej, w zależności od wybranego rodzaju pokrycia. Wyjątek stanowią noski, które są mocowane bezpośrednio na dachówce podstawowej.

Systemy przeciwśniegowe CREATON dedykowane są wszystkim dachówkom z oferty marki. Spójne z nimi pod względem funkcjonalnym oraz estetycznym idealnie skomponują się z wyglądem dachu, tworząc harmonijną, jednolitą całość z wybranym rodzajem pokrycia.

Wszystkie akcesoria wykonano z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu wyróżniają się na tle konkurencyjnych rozwiązań ponadprzeciętną wytrzymałością oraz trwałością, zapewniając skuteczną ochronę przeciwśnieżną.

Więcej informacji na www.creaton.pl.

Firma powiązana:
CREATON Polska sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje