Blachodachówki panelowe - dlaczego warto je kupić?

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Blachodachówki panelowe - dlaczego warto je kupić?

Wielu inwestorów staje przed dylematem, czy wybrać tradycyjne blachodachówki cięte na wymiar, czy nowoczesne blachodachówki panelowe. W dużej mierze decyzja uzależniona jest od kształtu i stopnia skomplikowania dachu, jednak za blachodachówkami panelowymi przemawiają liczne zalety, m.in. minimalizacja kosztów oraz szybki i łatwy montaż. Z jakich jeszcze powodów warto wybrać blachodachówki panelowe?

aktualizacja: 2019-04-12 12:39:12

Chociaż blachodachówki panelowe to stosunkowo nowe rozwiązania, to zwolenników ich stosowania jest już bardzo dużo i ciągle przybywa. Zarówno inwestorzy, jak i dekarze doceniają ich liczne zalety.

Blachodachówki panelowe mogą być układane zarówno na nowych, jak i remontowanych dachach, jedno- i dwuspadowych, a także mocno rozbudowanych. Ponadto dostępne są w bardzo wielu wzorach - od zupełnie prostych (np. blachodachówka płaska IRYD Blachy Pruszyński) po wyszukane kształty (takie jak blachodachówki LOARA czy REN firmy Blachy Pruszyński) - oraz kolorach i powłokach, dzięki czemu z łatwością dobierzemy pokrycie dachowe do stylu domu. Blachodachówki panelowe są lekkie (4,6-7 kg/m2), ale sztywne i mocne.

Podczas przewożenia i rozładowywania blasze nie grozi wygięcie i odkształcenie, gdyż panele są starannie spakowane na europaletach. Ważną zaletą tego rodzaju pokrycia dachowego jest to, że arkuszy nie trzeba przycinać na końcach połaci. Wystarczy moduł podłożyć pod już ułożony element o odpowiednią ilość fal - stosowanie wielu zakładów nie wpływa negatywnie na estetykę pokrycia, ponieważ elementy idealnie do siebie pasują.


Blachodachówka LOARA firmy Blachy Pruszyński (panel)

Łączenia arkuszy są niezauważalne dzięki zagłębieniom narożników, w których się je na siebie nakłada, oraz dzięki ukrytym otworom montażowym. Blachodachówki panelowe to także znaczne ograniczenie odpadów do minimum, najczęściej jest to 5% zamówionego materiału (nawet przy najbardziej skomplikowanych dachach). Ponadto mały format arkuszy ułatwia dokładniejsze obliczenie zapotrzebowania materiału pokryciowego.

Do wyliczenia odpowiedniej ilości materiału wystarczy jedynie informacja o metrażu powierzchni do pokrycia - nie wymaga szczegółowych pomiarów oraz rysunku dachu. Powoduje to, że dostajemy wszystkie niezbędne elementy od razu, nie czekając na zamówiony towar, co jest szczególnie ważne w okresie budowlanym. Zakres wielkości modułów jest różny w zależności od producenta, ale ponieważ są to zestandaryzowane zestawy, nie będziemy mieli najmniejszego problemu z dokupieniem brakujących elementów. Także niewykorzystany materiał najczęściej będziemy mogli zwrócić sprzedawcy.


Blachodachówka REN firmy Blachy-Pruszyński

Podsumowując, pokrycie dachowe z blachodachówek panelowych jest trwałe, wytrzymałe, efektowne, komfortowe, wygodne w użytkowaniu i ekonomiczne, a także łatwe w montażu, transporcie oraz organizacji placu budowy.

Pamiętajmy, że gwarancją jakości jest kupno pokrycia dachowego pochodzącego od sprawdzonego i renomowanego producenta. Na przykład firma Blachy Pruszyński może pochwalić się zaawansowanymi liniami technologicznymi, a także profesjonalnymi laboratoriami. Ponadto doradcy techniczni w każdym momencie, czy to podczas budowy dachu, czy w czasie eksploatacji służą radą i pomocą.

pruszynski.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny