Z jakich akcesoriów do klimatyzatorów warto skorzystać?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Z jakich akcesoriów do klimatyzatorów warto skorzystać?

Jedną z cech nowoczesnych klimatyzatorów, które są obecnie stosowane na rynku, jest możliwość ich doposażenia w wiele akcesoriów. Producenci oferują nie tylko szersze możliwości sterowania, ale również większą ochronę zdrowia.

aktualizacja: 2023-05-30 08:23:27

Akcesoriami, które cieszą się największą popularnością, są moduły Wi-Fi, umożliwiające zdalne sterowanie klimatyzatorem zarówno z dowolnego miejsca w domu, jak i poza nim. Moduły Wi-Fi są często zapewniane w standardzie w przypadku urządzeń ściennych.

Wśród akcesoriów, które rozszerzają nasze możliwości kontroli urządzenia, warto zwrócić uwagę na sterowniki naścienne i centralne. Kontrolery przewodowe naścienne to często estetyczne i wygodne w użytkowaniu urządzenia, które rozszerzają funkcje sterowania, np. o rozbudowany harmonogram tygodniowy pracy klimatyzatora. Sterownik centralny jest natomiast przydatny, gdy planujemy wykorzystanie wielu klimatyzatorów. Dzięki niemu łatwo i komfortowo będziemy zarządzać wszystkimi urządzeniami z jednego miejsca.

Coraz częściej spotykane są również inteligentne domy, w które mogą się wpisywać także klimatyzatory. Gwarantują dodatkowe moduły BMS, pozwalające zintegrować urządzenie z inteligentnym sterowaniem budynku, np. przez BACnet lub Modbus.

Wiele klimatyzatorów można doposażyć w dodatkowe filtry opcjonalne lub lampy LED UV. Dzięki tym akcesoriom poprawimy jakość powietrza, którym oddychamy. W zależności od rodzaju zastosowanych filtrów możliwe jest usuwanie z powietrza zarówno stałych zanieczyszczeń, takich jak pyły i kurze, jak i bakterii. Podobnie wirusy i drobnoustroje są eliminowane dzięki lampie LED UV, w której wykorzystuje się filtr fotokatalityczny i promieniowanie ultrafioletowe.

Rafał Piguła
Inżynier ds. produktu Gree
FREE POLSKA
Na zdjęciu otwierajacym: Naścienny sterownik centralny to bardzo przydatny dodatek, dzięki któremu można ustawiać parametry pracy kilku klimatyzatorów zlokalizowanych w różnych częściach domu. (fot. Gree/Free)

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Możliwości klimatyzatory przenośne dla kamperów i przyczep kempingowych
Możliwości klimatyzatory przenośne dla kamperów i przyczep kempingowych
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!