Hydraulika i ogrzewanie, które mogą przynieść korzyści zdrowotne i dobre samopoczucie

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Hydraulika i ogrzewanie, które mogą przynieść korzyści zdrowotne i dobre samopoczucie

Ponieważ coraz więcej systemów sanitarno-grzewczych jest zautomatyzowanych i stają się bardziej inteligentne, instalatorzy powinni mieć na uwadze, w jaki sposób te innowacyjne produkty mogą pomóc właścicielom domów i użytkownikom powierzchni komercyjnych.

aktualizacja: 2021-10-27 03:43:44

Bezpieczeństwo od dołu

Wiele osób uważa ogrzewanie podłogowe za luksus, ale powoli zyskuje na popularności i jest akceptowane jako opłacalne rozwiązanie grzewcze. Korzyści eksploatacyjne UFH są dobrze znane, takie jak zwiększona efektywność energetyczna, lepsza wydajność grzewcza, większa przestrzeń wewnętrzna i bardziej komfortowe ciepło.

Na przykład instalacja ogrzewania podłogowego firmy John Guest może pomóc zminimalizować roztocza, a tym samym ograniczyć ogólną ilość cząstek kurzu w powietrzu, co jest korzystne dla osób z chorobami układu oddechowego. Podobnie wyeliminowanie kaloryferów eliminuje możliwość poparzenia dzieci lub kolizji z nimi.

Oczekuje się, że zapotrzebowanie na ogrzewanie podłogowe będzie wzrastać o 4,7% rocznie w latach 2022-2027, co oznacza, że specjaliści od instalacji wodno-kanalizacyjnych i ciepłowniczych będą coraz liczniej zasypywani zapytaniami i zapotrzebowaniem na ten sposób instalacji centralnego ogrzewania w miarę zwiększania się efektywności energetycznej i korzyści zdrowotnych.

Ochrona na pierwszym miejscu

Każdy system ciepłej wody użytkowej w nowych budynkach będzie niekompletny bez termostatycznego zaworu mieszającego. Zawory te mieszają gorącą i zimną wodę do odpowiednio ustawionej temperatury, która zapobiega oparzeniu, jednocześnie umożliwiając instalacji zasilającej gorącej wody działanie w wystarczająco wysokich temperaturach, aby zapobiec rozmnażaniu się bakterii Legionella.

Aby upewnić się, że zawór mieszający jest zainstalowany i ustawiony poprawnie, instalatorzy muszą zmienić ustawienia fabryczne temperatury TMV (która zostanie ustawiona na 38 stopni) na odpowiednią wymaganą temperaturę wylotową, taką jak:

  • -41°C do umywalki lub prysznica
  • -44°C - 46°C na kąpiel
  • -38°C na bidet

Instalatorzy powinni zawsze sprawdzać temperaturę wody po ustawieniu i zamontowaniu TMV, aby upewnić się, że zawór działa prawidłowo.

Rura do instalacji sanitarno-grzewczych
Rura do instalacji sanitarno-grzewczych

Mały, ale wielki

Nasz nowy termostatyczny zawór mieszający (TMV) jest kompaktowy ale ma dużą wydajność.

Easifit eliminuje ryzyko przypadkowych poparzeń dzięki precyzyjnemu mechanizmowi mieszania ciepłej i zimnej wody którego wynikiem jest bezpieczna i komfortowa temperatura. Korzystając z unikalnej technologii, Easifit działa już przy wyjątkowo niskim natężeniu przepływu i umożliwia pracę instalacji ciepłej wody użytkowej w wyższej temperaturze pozwalającej wyeliminować rozwój bakterii, takich jak Legionella.

Ultra kompaktowa konstrukcja naszej nowej serii mniejszych zaworów doskonale sprawdza się pod umywalką, wanną i w instalacjach natryskowych. Nasz 2-w-1 Easifit TMV zawiera zawór zwrotny zapobiegający przepływowi krzyżowemu ciepłej i zimnej wody a także filtr siatkowy do zatrzymywania zanieczyszczeń. Easifit TMV 4-w-1 oferuje tę samą funkcjonalność, ale jest również wyposażony w zawór odcinający ułatwiający serwis oraz port testowy do monitorowania ciśnienia i temperatury w systemie.

Szybki i łatwy w instalacji, Easifit zapewnia najwyższą ochronę użytkownikom końcowym, jednocześnie zmniejszając zużycie wody i energii.

  • Stabilna temperatura wyjściowa zmieszanej wody
  • Szybkie wyłączenie w przypadku awarii instalacji wody ciepłej lub zimnej
  • Ustawienia zabezpieczone przed manipulacją
  • Zapobiega rozwojowi bakterii
  • Instalacje zasilające ciepłej i zimnej wody 15 lub 22 mm
Zawór, fot. John Guest
Zawór, fot. John Guest

Żyj mądrze i zdrowo

Nic dziwnego, że dzięki inteligentnej technologii, ten dobrze znany trend nie tylko się przyjął, ale w nadchodzących latach może wzrosnąć. Instalatorzy muszą teraz zintegrować inteligentne urządzenia ze swoją ofertą, aby zapewnić klientom najnowsze technologie, ponieważ wszystko wokół nas staje się połączone, efektywniejsze i wydajniejsze. Od standardowego termostatu ściennego po bezprzewodowy, który można przechowywać w dowolnym miejscu w domu, inteligentne sterowanie daje właścicielom domów możliwość ustawienia temperatury w różnych strefach grzewczych z wygodnego urządzenia stacjonarnego lub aplikacji mobilnej. Ogrzewanie strefowe pomaga wyeliminować problem wahań temperatury, który jest powszechny w jednostrefowych domowych systemach grzewczych.

Poznaj swoje możliwości

Ponieważ istnieje tak wiele opcji, hydraulicy powinni wziąć pod uwagę ogólne zasady bezpieczeństwa i higieny przy podejmowaniu decyzji, których produktów użyć. W ostatnich latach ludzie na całym świecie stają się bardziej świadomi korzyści płynących ze zdrowego stylu życia. W John Guest wierzymy, że koncentracja na dobrym samopoczuciu użytkowników końcowych jest ważna.

John Guest, tak jak pozostałe marki RWC, wytwarza trwałe produkty, zmniejszając ryzyko wycieków lub niebezpiecznych temperatur i ciśnień w systemach grzewczych i wodno-kanalizacyjnych, zapewniając integralność strukturalną instalacji przez wiele lat, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo ludzi i mienia.

Każdy rok przynosi nowe technologie i produkty dla instalatorów. Bez względu na to, jakie mogą być te innowacje, dla specjalistów od instalacji wodno-kanalizacyjnych i sanitarnych niezwykle ważne jest, aby być na bieżąco ze zmianami w branży i produktach, aby zapewnić klientom najlepszy wybór.

Aby uzyskać więcej informacji o naszej rodzinie marek RWC oraz o tym, jak nasze rozwiązania mogą pomóc w poprawie zdrowia i dobrego samopoczucia w każdym mieszkaniu domowym lub komercyjnym, w którym ludzie mieszkają, pracują i bawią się, odwiedź stronę www.rwc.com.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje