Przydomowe zbiorniki do magazynowania gazu LPG - CHEMET S.A.

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Przydomowe zbiorniki do magazynowania gazu LPG - CHEMET S.A.

Ogrzewanie domów za pomocą gazu LPG jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w Polsce. Bezpieczeństwo i stabilność dostaw, możliwość magazynowania źródła energii, a także walory ekologiczne spowodowały, że dzisiaj z przydomowych zbiorników LPG w Polsce korzysta już ok. 150 tys. gospodarstw domowych.

aktualizacja: 2024-02-06 08:27:50

Zaletą jest fakt, że zbiornik do magazynowania gazu LPG może znajdować się pod lub nad ziemią - uwzględniając architekturę ogrodu konkretnej lokalizacji.

Jest to rozwiązane bezpieczne zarówno ze względów instalacyjnych, jak i użytkowych. A ostatnie lata pokazały, że zgromadzony gaz, w zależności od pojemności zbiornika, może ogrzewać dom przez wiele miesięcy, pomimo zmian dotyczących sytuacji energetycznej na świecie.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że samo LPG można określić mianem gazu ekologicznego. Efektem spalaniu gazu LPG jest głównie para wodna.

Co równie ważne, w zbiornikach, które aktualnie znajdują się w wielu przydomowych ogródkach, w przyszłości będzie można magazynować gaz LPG pochodzący ze źródeł odnawialnych.

www.chemet.eu

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej
Firma powiązana:
CHEMET

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły