Porady: Łazienka
Czy woda zastąpi papier toaletowy?
Papier toaletowy, nawet ten najbardziej miękki, pachnący, okazuje się być całkowicie niedoskonałym środkiem utrzymania higieny.
Aranżacja małej łazienki - wanny i umywalki na wymiar od Luxum
Stojąc przed wyzwaniem wyposażenia małej łazienki, musimy być świadomi pewnych ograniczeń. Niewielkie łazienki oraz te o niestandardowych wymiarach wymagają innego podejścia niż duże pomieszczenia kąpielowe.
Na co zwracać uwagę wybierając deszczownię?
Deszczownia często kojarzy się raczej z czymś luksusowym… Nie jest to do końca prawda. To naprawdę doskonałe rozwiązanie do każdej łazienki, bo jest super komfortowe, dostępne w różnych wersjach i co ważne, także… ekologiczne! Szczególnie jeśli postawimy na opcję z baterią termostatyczną.
Czym się kierować, wybierając kolor mebli łazienkowych?
Łazienki naszych domów i mieszkań coraz bardziej przeistaczają się z wstydliwych i lekceważonych miejsc codziennej higieny w dopracowaną wizytówkę naszych aspiracji wnętrzarskich. Staranny dobór wszystkich elementów wyposażenia - obok oczywistych aspektów funkcjonalnych - powinien też uwzględniać świadomie wybraną i przemyślaną kolorystykę.
Jak dbać o higienę w toalecie?
Higiena jest parametrem na który teraz wszyscy zwracamy większą uwagę niż wcześniej, również w kontekście łazienki.
Meble łazienkowe - strażnicy porządku
Warto wiedzieć, że meble łazienkowe – podobnie jak meble kuchenne – mogą być wyposażone w szereg udogodnień funkcjonalnych i konstrukcyjnych.
Jakie wybrać systemy odwadniające do łazienki?
Łazienka to jedno z najczęściej używanych pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach. Każde urządzenie, które się w niej znajduje zasilane jest w wodę i potrzebuje systemu odwadniającego. Taką funkcję pełnią syfony, które montowane są w umywalkach, wannach, brodzikach, pisuarach, miskach WC i pralkach. Bez sprawnie zamontowanego syfonu, działanie urządzenia sanitarnego może być przyczyną nieprzewidzianych skutków.
Jak należy dbać o łazienkowy odpływ liniowy?
Chcąc cieszyć się nowoczesnym i komfortowym odpływem liniowym przez długie lata, dobrze jest już na samym wstępie przemyśleć dokładnie jego wybór, biorąc pod uwagę sytuację budowlaną w remontowanej lub nowej (wykańczanej) łazience.
Jak rozwiązać problem osadów kamiennych na armaturze łazienkowej i kuchennej?
- W moim domu problemem są osady kamienne widoczne szczególnie na armaturze w łazience i kuchni. Usuwam je regularnie różnymi środkami czystości, co jest bardzo czasochłonne, jednak po krótkim czasie nieestetyczne naloty pojawiają się ponownie. Zauważyłam również, że woda w której się kąpiemy wysusza skórę i włosy, co wymusza stosowanie dużej ilości kosmetyków nawilżających. Jak skutecznie rozwiązać problemy z wodą w domu?
Jaką baterię wybrać do umywalki?
Baterie umywalkowe różnią się wysokością, wielkością, sposobem montażu, długością wylewki… Zanim wybierzemy określony model, warto chwilę się zastanowić. Nonszalancja w tej materii nie popłaca.
Sprytne sposoby na przechowywanie w łazience
Planując domową łazienkę zazwyczaj zaczynamy od płytek, myślimy też o wyposażeniu: umywalce, wannie lub kabinie prysznicowej, armaturze, toalecie itp. A o czym najczęściej zapominamy? Pytani o to architekci, wskazują na przestrzeń do przechowywania. Zbyt mała sprawia, że nawet najpiękniejsze wnętrze staje się niefunkcjonalne. Lepsza łazienka to lepsze życie, jak więc możemy poprawić komfort funkcjonowania na co dzień? Poznajcie sprytne sposoby na przechowywanie.
Jak wybrać odpowiednią ceramikę do łazienki? Poznaj cztery najważniejsze zasady!
Łazienka jest miejscem, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne, ale także przyjemne i relaksujące dla naszych zmysłów. Połączenie tych potrzeb dla wielu z nas wciąż stanowi duże wyzwanie, dlatego jeśli planujemy urządzenie lub remont łazienki, warto przy wyborze ceramiki pamiętać o czterech prostych zasadach. Na co zwrócić uwagę, zapytaliśmy specjalistów z firmy Geberit.
Przepustowość odwodnień podłogowych - co musisz wiedzieć?
Postanowiliśmy zwrócić uwagę na bardzo ważny aspekt jakim jest przepustowość i jej określanie wg norm EN 1253 i EN 274. Dla odpływów prysznicowych właściwą przepustowością będzie ta zgodna z normą EN 1253, a nie EN 274. Poniżej opisujemy to zagadnienie nieco szerzej, bo zdecydowanie warto mieć pojęcie w tej kwestii.
W jaki sposób pozbyć się ścieków z prania?
Remontuję dom i zamierzam wydzielić w nim osobną pralnię. Do tej pory wąż odprowadzający brudną wodę z pralki był podłączony do umywalki. Czy to jedyny sposób na pozbycie się ścieków z prania?
Kiedy trzeba zdecydować o montażu odpływu liniowego?
Dopiero rozpoczynamy budowę, jesteśmy na etapie wykopów i fundamentów. Jednak kierownik budowy powiedział nam, że już teraz powinniśmy zadecydować czy w ogóle i w jakich miejscach chcemy mieć w podłodze odpływy liniowe do kabin bez brodzika oraz ogrzewanie podłogowe. A my jeszcze nie całkiem potrafimy sobie wyobrazić wygląd i sposób urządzenia łazienek. Czy planowanie już teraz to nie przesada? Pytaliśmy w sklepie i najpłytsze odpływy mają zaledwie 50-60 mm wysokości. Powinny więc zmieścić się w grubości każdej podłogi.
Jaką wannę wybrać? Żeliwną, stalową, a może akrylową?
Wanny żeliwne są solidne i trwałe, akrylowe mają różnorodną kolorystykę i kształty a stalowe łatwiej przenosić. Którą wannę wybrać?
Wybierając odwodnienie liniowe zwróć uwagę na 5 kwestii
Odwodnienie liniowe montuje się na lata. Wybierając odwodnienie liniowe zwróciłbym przede wszystkim uwagę na 5 kwestii.
Jak zamontować baterię wannową w ścianie z płyt gipsowo-kartonowych?
W jaki sposób należy zamontować naścienną baterię wannową w ścianie gipsowo-kartonowej? Czy konieczne są jakieś wzmocnienia i z czego je zrobić?
Na co zwrócić uwagę wybierając lustro łazienkowe?
Lustro to kluczowy element każdej łazienki, bez niego trudno wyobrazić sobie poranną toaletę czy robienie makijażu.
Odprowadzenie wody z prysznica - na jakie rozwiązania zwrócić uwagę?
Strefę prysznica w naszych łazienkach charakteryzuje teraz maksymalna higiena, wsparta umiejętnym połączeniem nowoczesnych technologii i jakościowych materiałów. Jak osiągnąć ten efekt, stawiając na estetykę i ukrywając to, co niepotrzebne? Sama kabina nie wystarczy nam do prawidłowego funkcjonowania natrysku. Jednym z kluczowych elementów jest w tym przypadku odpowiednie odprowadzanie wody. Na jakie rozwiązania warto zatem zwrócić uwagę?
NOVA PRO PREMIUM - kolejny krok w stronę perfekcyjnej łazienki
Serię ceramiki łazienkowej Nova Pro śmiało można porównać do któregoś z flagowych modeli aut. Blisko trzydzieści lat obecności na rynku, stale udoskonalana w kolejnych odsłonach funkcjonalność i design, a także cenowa przystępność, zapewniły kolekcji popularność i pozycję lidera sprzedaży wśród produktów marki KOŁO. Rok 2020 przynosi nie tylko kolejną generację serii: NOVA PRO PREMIUM, oznacza również przemianę linii produktów do łazienki w prawdziwą platformę ceramiczną marki KOŁO.
Jakie są zalety umywalki na zamówienie od Luxum® z powłoką antybakteryjną?
Rynek wyposażenia wnętrz ciągle się rozwija. W dobie nowoczesnych rozwiązań, budowy wielu nowych domów i mieszkań, poszukujemy rozwiązań, które nie tylko zapadają w pamięć ale także przyciągają swoim oryginalnym stylem. Szukamy czegoś, co sprawi, że nasze wnętrze stanie się wyjątkowe.
Jak w łazience wyprowadzić podłączenia wody do panelu prysznicowego w kabinie?
Zamierzam w remontowanej łazience zamontować panel prysznicowy w kabinie. Ponieważ jestem na etapie wymiany instalacji chciałbym dowiedzieć się, jak należy wyprowadzić podłączenia wody do takiego panelu?
Wanny prostokątne - dlaczego wciąż cieszą się popularnością?
Kąpiel w wannie jest doskonałym sposobem na relaks po intensywnym dniu, dlatego tak mocno przykładamy wagę do jej wyboru, podczas urządzania pokoju kąpielowego. Wszyscy są zgodni również co do tego, że idealna wanna oprócz funkcjonalności, musi być solidnie wykonana, a jej design odzwierciedlał aktualne trendy.
Urządzamy idealną łazienkę dla seniorów - na co zwracać uwagę?
Uszkodzenie ciała po wypadku, choroba czy po prostu podeszły wiek mogą być przyczyną problemów z poruszaniem się. W takich sytuacjach bardzo ważne jest, aby zadbać o komfort, bezpieczeństwo i wygodę użytkowników łazienki.
Jak zamocować lustro w łazience? Montaż krok po kroku
Lustro jest integralną częścią łazienki i ciężko wyobrazić sobie to pomieszczenie bez tafli, w której moglibyśmy się przejrzeć. Jednak to nie jedyne pomieszczenie, w którym spełni swoją funkcję. Lustro może optycznie powiększyć wybrany pokój lub być elementem wystroju wnętrza. Najważniejsze jednak, by było bezpiecznie zamocowane.
Strefa kąpielowa w niewielkiej łazience
Niebawem wprowadzam się do swojego pierwszego mieszkania. Obecnie jestem na etapie projektowania łazienki. Niestety nie należy ona do zbyt dużych i chciałbym dowiedzieć się, co będzie praktyczniejsze - brodzik czy odpływ liniowy?
Jak prawidłowo zamontować BOX podtynkowy Deante?
BOX podtynkowy to najłatwiejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o montaż i późniejszy dostęp do mechanizmu baterii. BOX Deante składa się z obudowy z mosiężnym korpusem baterii, którą instaluje się w ścianie, oraz elementów zewnętrznych (mosiężnej rozety i dźwigni lub pokręteł), montowanych na płytkach. Prostokątną, ozdobną rozetę można w każdej chwili zdjąć, aby dostać się do głowicy baterii lub innych niewidocznych na co dzień elementów.
Dlaczego warto wybrać serię stelaży podtynkowych AQUA marki Cersanit?
Wybierając serię stelaży podtynkowych AQUA marki Cersanit możemy mieć pewność bezawaryjnej pracy instalacji przez długie lata. Rozwiązania wprowadzone do systemu odpowiedzą na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników, a przy tym nie tylko ułatwią, ale i przyspieszą zamontowanie stelaża podtynkowego.
Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając odpływ łazienkowy?
Łazienka jest ciągle narażona na działanie wody. Coraz popularniejsze są prysznice typu walk-in, co sprawia, że szczególnie wzrasta rola odpływu. Aby uniknąć problemów z kosztownym remontem w razie zalania łazienki, spowodowanym wadliwym montażem lub źle dobranym odpływem, należy zwrócić szczególną uwagę na jego wybór już na etapie planowania wykończenia łazienki.
Jak dobrze wybrać baterię umywalkową?
Kluczowe dla funkcjonalności strefy umywalki są dwie rzeczy: wielkość/głębokość umywalki oraz bateria, o której niestety często się zapomina. Wbrew pozorom, bateria umywalkowa jest bardzo ważnym, mimo, że rozmiarowo niedużym elementem urządzania łazienki.
Dlaczego warto korzystać z programów indywidualnego doboru prysznica?
Coraz popularniejszym trendem wśród inwestorów budujących dom jest personalizacja. Klient nie jest zainteresowany już wyłącznie standardowymi rozwiązaniami, ale oczekuje propozycji dostosowanych do swoich indywidualnych wymagań, stylu życia i osobowości. Pragnie otrzymać produkt unikatowy, oryginalny i modny, ale zależy mu również na wygodzie podczas użytkowania.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli łazienkowych?
Łazienka jest dla mebli trudnym miejscem. Są one narażone na cały szereg czynników mogących powodować ich szybkie zużycie - przede wszystkim stały kontakt z wodą i wilgocią - zarówno w postaci płynnej z kranów i baterii, ale także, na co z reguły mniej zwraca się uwagę, w postaci kondensatu na zimnych powierzchniach płytek ceramicznych. Dochodzą do tego duże i szybkie zmiany wilgotności powietrza oraz ryzyko kontaktu z agresywnymi chemicznie środkami czyszczącymi.
Jakie są zalety łazienkowych baterii podtynkowych?
Zaletami baterii podtynkowych są minimalizm, nowoczesność oraz łatwość utrzymania w czystości. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że w kabinie natryskowej zajmują niewiele miejsca. Nie bez znaczenia jest też duża możliwość konfiguracji z dowolnymi elementami - deszczowniami, natryskami, dyszami natryskowymi czy wylotami do wanny. Do jednej baterii możemy podłączyć nawet 3 elementy czego nie umożliwia nam tradycyjna bateria.
Jak mocować baterie?
Baterie ścienne łączymy z rurami na sztywno za pomocą nakrętek. Rozstaw wylotów w baterii wynosi standardowo 15 cm. Jeżeli różni się on od rozstawu rur maksymalnie o 2 cm, bez problemu podłączymy baterię za pomocą specjalnego łącznika. Miejsce połączenia baterii z rurą zasłania się tzw. rozetką, kupowaną razem z baterią.
Kiedy wyposażać dom w urządzenia sanitarne?
Odpowiedź eksperta: Dom wyposaża się w urządzenia sanitarne, takie jak miska sedesowa, umywalki, wanna oraz brodzik z reguły po zakończeniu wszystkich prac wykończeniowych, a więc po ułożeniu podłóg, okładzin ściennych, pomalowaniu wnętrz.