Jak prawidłowo zamontować BOX podtynkowy Deante?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak prawidłowo zamontować BOX podtynkowy Deante?

BOX podtynkowy to najłatwiejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o montaż i późniejszy dostęp do mechanizmu baterii. BOX Deante składa się z obudowy z mosiężnym korpusem baterii, którą instaluje się w ścianie, oraz elementów zewnętrznych (mosiężnej rozety i dźwigni lub pokręteł), montowanych na płytkach. Prostokątną, ozdobną rozetę można w każdej chwili zdjąć, aby dostać się do głowicy baterii lub innych niewidocznych na co dzień elementów.

aktualizacja: 2019-10-29 11:52:49

Mieszacz lub termostat

Poszczególne elementy systemu podtynkowego można wybierać dowolnie, a możliwości jest wiele. W pierwszej kolejności zadecyduj, czy w łazience ma zostać zamontowany BOX mieszaczowy czy termostatyczny. Nie obawiaj się - jeśli w przyszłości zmienisz zdanie, będziesz mógł wymienić komponent wewnątrz BOXa - z mieszaczowego na termostatyczny lub odwrotnie - oraz elementy natynkowe.

Którędy ma popłynąć woda?

BOX podtynkowy wymaga uprzedniego przygotowania instalacji hydraulicznej. Ciepłą wodę doprowadza się z lewej strony, natomiast zimną z prawej. Rozmieszczenie przyłączy w ścianie jest uzależnione od tego, czy woda będzie wypływała tylko z jednego źródła (górnej głowicy lub słuchawki), czy też np. z dwóch lub trzech.

Przykładowe schematy podłączeń można znaleźć na stronie deante.pl/box

Czas na montaż

Ta część prac jest właściwie najprostsza. Do montażu BOXa podtynkowego Deante potrzebna jest płytka wnęka, o minimalnej głębokości tylko 8 cm. Pierwszym krokiem jest osadzenie BOXa oraz podłączenie go do wcześniej przygotowanej instalacji według jasnych oznaczeń umieszczonych na obudowie. Po zamontowaniu BOXa należy przeprowadzić próbę ciśnieniową oraz próbę szczelności i upewnić się, że przyłącza zostały dobrze podłączone.

W komplecie z BOXem znajduje się element przeznaczony do przeprowadzania tych prób. Następnie należy przepłukać instalację - i znowu w zestawie znajduje się element umożliwiający pozbycie się zanieczyszczeń znajdujących się w instalacji. Dopiero wtedy układa się płytki.

Ewa Włodarczyk,
Product Manager w Deante

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje