Jak dobrze wybrać baterię umywalkową?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak dobrze wybrać baterię umywalkową?

Kluczowe dla funkcjonalności strefy umywalki są dwie rzeczy: wielkość/głębokość umywalki oraz bateria, o której niestety często się zapomina. Wbrew pozorom, bateria umywalkowa jest bardzo ważnym, mimo, że rozmiarowo niedużym elementem urządzania łazienki.

aktualizacja: 2019-07-09 07:40:16

Może ona przez swój wygląd odmienić wnętrze - zależnie od tego, czy wybierzemy na przykład model chromowany czy w innym kolorze (drobna rada: jeżeli nie przepadamy za sprzątaniem, nie wybierajmy modelu chromowanego, bo widać na nim każdą kroplę wody, wtedy warto dobrać na przykład białą baterię pokrytą farbą ceramiczną utwardzoną w wysokiej temperaturze) lub o nietypowym kształcie, lecz wtedy szczególnie trzeba zwracać uwagę czy jest on dla nas wygodny.

Poza podstawowymi funkcjami baterii łazienkowej warto też zwrócić uwagę, że może ona być ekologiczna. Baterie z nowoczesnymi napowietrzaczami wody zmniejszają jej zużycie zachowując taki sam komfort użytkowania w przypadku tradycyjnej baterii. Różnicę można odczuć jedynie podczas napełniania naczynia - wtedy zajmie to odrobinę więcej czasu. Myjąc ręce czy twarz zupełnie nie poczujemy, że bateria posiada oszczędnościowy napowietrzacz. Odczuje to na pewno nasz domowy budżet, a przede wszystkim nasza planeta. Przykładem takiego rozwiązania jest seria Mokait KFA Armatura z napowietrzaczem SLC RUB CLEAN, którego dodatkową zaletą jest sposób jego czyszczenia - wystarczy przetrzeć go dłonią.

Bateria umywalkowa z serii Mokait KFA Armatura z napowietrzaczem SLC RUB CLEAN
Bateria umywalkowa z serii Mokait KFA Armatura z napowietrzaczem SLC RUB CLEAN

Modna umywalka nablatowa czy prosty klasyk?

Wybranie stylowej umywalki nablatowej to nie lada wyzwanie. Powinna odpowiadać nam nie tylko kształtem i rozmiarem, ale dochodzi tu także kwestia faktury, koloru czy materiału. Obecnie dostępne są modele wykonane na przykład z nieszlifowanego kamienia rzecznego czy drewna tekowego, które naprawdę robią wrażenie i nadają łazience wyjątkowego charakteru. Przy wyborze baterii nablatowej i umywalki powinniśmy kierować się prostą zasadą - bateria i umywalka powinny współgrać ze sobą nawzajem - jeżeli to umywalka jest bardziej przyciągająca uwagę, to bateria powinna być jej uzupełnieniem lub na odwrót.

Wygląd to nie wszystko

Podczas wyboru odpowiedniej baterii nablatowej z pewnością nie powinniśmy kierować się tylko jej wyglądem. Bateria musi być przede wszystkim komfortowa podczas użytkowania i bezpieczna - powinna zostać wyposażona w solidne mocowanie na przykład z zastosowaniem tulei obwodowej, co gwarantuje, że mimo ruchu obrotowego będzie cały czas stabilnie przytwierdzona do blatu.

Jaką baterię wybrać do umywalki nablatowej?

Na wygodę korzystania z łazienki, duży wpływ ma dobór zarówno umywalki, jak i baterii. Jeśli postawiliśmy na modną umywalkę nablatową, warto dopasować do niej baterię z obrotową wlewką, taką jak na przykład Tanzanit marki KFA Armatura. Taka funkcjonalność znacznie ułatwia codzienne korzystanie ze strefy umywalki, a także jej mycie. Nie zapomnijcie, żeby właściwie dopasować wysokość takiej stojącej baterii. Gdy kran będzie za wysoki, duża szansa, że zachlapiemy podłogę. Przy zbyt krótkim niewygodnie będzie włożyć dłonie pod strumień wody. Najlepsza odległość pomiędzy dnem umywalki a wylewką wynosi około 15 cm.

Bateria umywalkowa Tanzanit marki KFA Armatura
Bateria umywalkowa Tanzanit marki KFA Armatura

Katarzyna Pluta, PR Manager
blog.kfa.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny