Jak należy dbać o łazienkowy odpływ liniowy?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak należy dbać o łazienkowy odpływ liniowy?

Chcąc cieszyć się nowoczesnym i komfortowym odpływem liniowym przez długie lata, dobrze jest już na samym wstępie przemyśleć dokładnie jego wybór, biorąc pod uwagę sytuację budowlaną w remontowanej lub nowej (wykańczanej) łazience.

Na przykład może wystąpić ograniczenie w postaci niskiej podłogi, które uniemożliwi głęboką zabudowę. Wówczas należy dokonać wyboru spośród dostępnych na rynku odpływów z przeznaczeniem do najniższej zabudowy. Istotne jest przy tym, czy w niskiej konstrukcji zapewniony został swobodny dostęp do rewizji. Wyjmowana pokrywa oraz syfon, zapewnią nam w czasie eksploatacji komfort czyszczenia i łatwość konserwacji odpływu.

Decydując się na łazienkowy odpływ liniowy, należy odrzucić produkty wątpliwej jakości, których jedyną zaletą jest niska cena. Bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku łazienek z podłogowym ogrzewaniem, jest zastosowanie tzw. suchego syfonu, najlepiej od razu z sitkiem. Zapobiegnie to wysychaniu wody w syfonie i zapewni ochronę przed nieprzyjemnymi zapachami z kanalizacji, wydostającą się pianą czy insektami. Aby utrzymać estetyczny wygląd odpływu przez długi czas, należy też zwrócić uwagę na wykonanie jego pokrywy. Najlepiej aby zrobiona była ze stali nierdzewnej, co zapobiegnie korozji.

Daniel Bogutyn
Specjalista ds. Marketingu
KESSEL Sp. z o.o.
fot. Kessel

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje