Kiedy lepiej sprawdzi się odpływ liniowy, a kiedy punktowy?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Kiedy lepiej sprawdzi się odpływ liniowy, a kiedy punktowy?

Odpływy punktowe to historycznie rzecz biorąc starsza konstrukcja, wywodząca się z obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej (np. toalety miejskie), wymagająca wykonania tzw. „kopertowania” podłogi, z dużą ilością widocznych fug.

Natomiast odpływy liniowe powstały w momencie pojawienia się na rynku cenionych przez architektów wnętrz, wielkogabarytowych płytek ceramicznych, których elegancka jednolita powierzchnia z założenia nie powinna być zaburzona jakimkolwiek dodatkowym elementem technicznym lub fugami. Dlatego też odpływy te montuje się z reguły tuż przy ścianie bezprogowych kabin prysznicowych, co pozwala zachować jednolity wygląd podłogi. W pokrywę odpływów liniowych można wkleić listwę z płytki ceramicznej, co czyni je niemal niewidocznymi.

Zarówno punktowe, jak i liniowe odpływy prysznicowe montuje się w posadzce, a więc na ich osadzenie potrzebna jest pewna minimalna grubość warstwy jastrychowej, co jest jednym z głównych kryteriów, które trzeba uwzględnić przy wyborze odpływu. Jest to szczególnie istotne podczas remontów, gdy planujemy zamianę tradycyjnego brodzika na nowoczesną i praktyczną ze względów użytkowych (m.in. łatwe czyszczenie) bezprogową kabinę prysznicową.

Roman Podpinka
Specjalista ds. szkoleń
KESSEL Sp. z o.o.
fot. otwierająca: Kessel

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje