Stelaże podtynkowe AQUA z innowacyjnym systemem spłukiwania

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Stelaże podtynkowe AQUA z innowacyjnym systemem spłukiwania

Cersanit w nowej linii stelaży AQUA zastosował innowacyjny system spłukiwania, który może być realizowany pneumatycznie lub mechanicznie. Użytkownik sam dobiera kształt i kolorystykę przycisków spłukujących tak, aby pasowały do indywidualnych preferencji i charakteru łazienki.

aktualizacja: 2019-11-13 09:38:00

Projektując linię nowych stelaży podtynkowych, Cersanit postanowił zadbać także o kompleksową higienę i świeżość miski toaletowej. Niezwykle oryginalnym i praktycznym rozwiązaniem jest tzw. FRESH SYSTEM. Jest to zamontowany wewnątrz zbiornika na wodę specjalny koszyczek, w którym umieszcza się kostkę odświeżającą. Spłukiwana do muszli woda obmywa kostkę, odświeżając toaletę. Jedna kostka starcza na około miesiąc. Gdy się całkowicie rozpuści wystarczy zdjąć płytkę przycisku spłukującego i umieścić nową kostkę na specjalnie wyprofilowanym podajniku, z którego wpada do koszyczka.

Czynność ta zajmuje dosłownie kilkadziesiąt sekund, bo dostęp do podajnika jest wygodny, a płytkę przycisku spłukującego zdejmuje się szybko i prosto. System najlepiej sprawdza się w połączeniu z miskami toaletowymi wykonanymi w bezkołnierzowej technologii CleanOn, które o wiele łatwiej utrzymać w czystości.

W stelażach AQUA serii 2 i 4 przycisk spłukujący może znajdować się na przedniej ściance lub na półce nad stelażem, co umożliwiają dwa otwory rewizyjne, znajdujące się od przodu i od góry. Rozwiązanie to podnosi uniwersalność stelaża i sprawia, że – w zależności od projektu łazienki bądź preferencji inwestora - można zaprojektować jego zabudowę na dwa sposoby. Montaż samego przycisku spłukującego jest prosty i nie wymaga użycia narzędzi.

Przycisk spłukujący Cersanit MOVI - czarne szkło
Przycisk spłukujący Cersanit MOVI - czarne szkło

Spłukiwanie pneumatyczne lub mechaniczne

Czynność spłukiwania wody w stelażach podtynkowych AQUA może być realizowana na dwa sposoby - mechanicznie lub pneumatycznie. Spłukiwanie mechaniczne to prosty system, który cały czas cieszy się dużą popularnością. Działa w ten sposób, że naciśnięcie przycisku spłukującego powoduje przesunięcie popychacza. Ten z kolei podnosi tłok, otwierając zawór spustowy. Woda siłą grawitacji spływa do miski toaletowej, a opróżniony zbiornik automatycznie napełnia się świeżą wodą. System spłukiwania mechanicznego zastosowano w stelażach serii 0, 2 i 4.

Alternatywnym rozwiązaniem dostępnym w stelażach podtynkowych AQUA (seria 5, 7 i 9) jest spłukiwanie pneumatyczne. Przyciski działają na zasadzie sprężenia powietrza w mieszku, który następnie uruchamia zawór spustowy. Zawór pneumatyczny zapewnia stabilne i powtarzalne działanie systemu, zaś klawisze pracują lekko, płynnie i praktycznie bezgłośnie, co jest bardzo komfortowe. Przyciski mają dwudzielny zakres spłukiwania – dużą i małą ilością wody. W zależności od ustawień możemy użyć jej do tego celu 3, 5 lub 6 litrów (2/4, 3/5 lub 3/6).

Dobieramy przyciski do charakteru łazienki

  • przyciski mechaniczne

Grupa tradycyjnych przycisków mechanicznych jest reprezentowana przez osiem nowoczesnych, zróżnicowanych wzorniczo linii, w skład których wchodzą łącznie aż 34 produkty. Każda z linii jest dedykowana do łazienek utrzymanych w innym stylu i charakterze. Przyciski różnią się wzorami, kolorystyką, funkcjonalnością i użytymi do ich produkcji materiałami. Jedne montuje się na powierzchni ściany, podczas gdy inne są z nią zlicowane, nadając pomieszczeniu elegancki, minimalistyczny wygląd.

Klawisze przycisków mogą być duże lub małe i mieć geometryczne lub organiczne kształty. Często występują w formie kolistej lub owalnej, ale mogą być też kwadratowe bądź prostokątne. Klawisze są umieszczone na prostokątnej płytce, która może być utrzymana w takiej samej lub odmiennej kolorystyce. Mogą przylegać do siebie lub znajdować się w pewnym oddaleniu. Jeśli chodzi o wykorzystywane materiały, to tu panuje spore zróżnicowanie.

Najtańsze i co za tym idzie najbardziej popularne są białe przyciski wykonane z tworzywa sztucznego (w linii AQUA jest 5 takich przycisków). Mogą one być także pokryte chromem w wykończeniu błyszczącym lub matowym, co jest już nieco droższą opcją. Innym często stosowanym materiałem jest barwione szkło, które może występować w różnych kolorach. Zrobiona z niego płytka przycisku może (choć nie musi) być otoczona delikatną, chromową ramką.

Klawisze (również chromowane) w tym wypadku są błyszczące lub matowe. Ostatnim materiałem, który pasuje do nieco surowych, industrialnych wnętrz oraz – ze względu na swoją wytrzymałość – obiektów użyteczności publicznej jest szczotkowana stal. Panele takie są praktycznie niezniszczalne i do tego świetnie wyglądają.

  • przyciski pneumatyczne

Przyciski pneumatyczne występują w trzech wariantach kolorystycznych, co pozwala dopasować je do różnych aranżacji. Klawisze umieszczone są tu symetrycznie względem płytki przycisku. Cechuje je piękne wykonanie i nietuzinkowe wzornictwo. Mogą być całkowicie chromowane i mieć błyszczące wykończenie, ale występują też w wersji szklanej w kolorze białym bądź czarnym.

We wszystkich wariantach paneli klawisz odpowiedzialny za uwolnienie większej ilości wody wystaje nieco ponad powierzchnię płytki i jest wykończony ozdobną fazą (w przyciskach mechanicznych za spuszczenie większej ilości wody odpowiada większy przycisk).

Przyciski pneumatyczne mają prostą, oszczędną formę i są oparte na dwóch klasycznych kształtach: kole (Accento Circle) oraz kwadracie (Accento Square). Linię tworzy w sumie 6 modeli. Wszystkie można montować w stelażach linii AQUA, są kompatybilne z rozwiązaniem FRESH SYSTEM, a ich instalacja jest łatwa i intuicyjna.

Przyciski pneumatyczne oparte na kształcie kwadratu (Accento Square) - kolor biały
Przyciski pneumatyczne oparte na kształcie kwadratu (Accento Square) - kolor czarny
Przyciski pneumatyczne oparte na kształcie kwadratu (Accento Square)
Przycisk pneumatyczny oparty na kształcie koła (Accento Circle)
Przycisk pneumatyczny oparty na kształcie koła (Accento Circle)

Przydatne linki

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny