Bioklimatyczne pergole - jak stworzyć komfortową przestrzeń na świeżym powietrzu?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Bioklimatyczne pergole - jak stworzyć komfortową przestrzeń na świeżym powietrzu?

Wraz z nadejściem ciepłych dni, zaczynamy marzyć o spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Jednakże, intensywne promieniowanie słoneczne, nagrzane powietrze i opady deszczu potrafią skutecznie utrudnić korzystanie z ogrodu, tarasu czy balkonu. Rozwiązaniem na te problemy są bioklimatyczne pergole od ABM Jędraszek Fabryka Okien i Drzwi.

aktualizacja: 2023-05-19 04:45:35

Bioklimatyczne pergole to konstrukcje, które łączą w sobie estetykę, funkcjonalność oraz innowacyjność. Ich przewaga nad tradycyjnymi altanami polega na tym, że umożliwiają automatyczną regulację natężenia światła słonecznego, cienia i wentylacji. Dzięki temu, możemy dostosować warunki panujące na zewnątrz do swoich indywidualnych potrzeb, a w efekcie stworzyć komfortową przestrzeń na świeżym powietrzu.

Jak działa bioklimatyczna pergola?

Bioklimatyczna pergola składa się z aluminiowej konstrukcji, która pokryta jest regulowanymi lamelami. Lamele obracają się w zakresie od 0 do 110 stopni. Ruch lameli można regulować manualnie, elektrycznie lub za pomocą aplikacji mobilnej, co umożliwia szybkie dopasowanie poziomu zacienienia i wentylacji do aktualnych warunków pogodowych.

Dzięki elastycznej konfiguracji i bogatej palecie rozwiązań wyposażenia, obejmującej m.in. promienniki cieplne oświetlenie LED i czujniki pogody, pergole bioklimatyczne dają wolność spędzania wolnego czasu w symbiozie z naturą, niezależnie od aury.

Pergola bioklimatyczna z systemem Slide Glass
Pergola bioklimatyczna z systemem Slide Glass

Bioklimatyczna pergola a klimat wnętrza

Dzięki regulacji natężenia światła słonecznego, bioklimatyczna pergola ABM Jędraszek pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury wnętrza, bez konieczności używania wentylatorów. W zależności od pory dnia oraz kąta padania promieni słonecznych, lamelki regulują ilość światła, które wpada do wnętrza. W ten sposób, pergola pozwala na utrzymanie komfortowej temperatury oraz zapewnia ochronę przed nadmiernym promieniowaniem UV. Pozwala to stworzyć w ogrodzie bezpieczną sferę zabawy dla dzieci i wypoczynku dla dorosłych.

Komfort użytkowania

Bioklimatyczna pergola to nie tylko ochrona przed słońcem czy deszczem, ale również komfort użytkowania. Dzięki regulacji natężenia światła, można zapewnić sobie optymalne warunki do czytania, odpoczynku czy pracy na świeżym powietrzu. Ponadto, zastosowanie dodatkowych opcji jak system ogrzewania czy oświetlenia, pozwala na korzystanie z pergoli nawet w chłodne dni i wieczorami.

Pergola bioklimatyczna z roletami
Pergola bioklimatyczna z roletami

Estetyka

Aluminiowe bioklimatyczne pergole to nie tylko funkcjonalność rozwiązań, ale również estetyczne wyposażenie ogrodu, balkonu czy tarasu. Dzięki nowoczesnej, minimalistycznej formie oraz szerokim możliwościom dopasowania koloru konstrukcji, lameli, a nawet będących w wyposażeniu dodatkowym rolet, możemy uzyskać wysoce spersonalizowaną konstrukcję, która będzie ozdobą naszego domu.

Pergole dostępne w ofercie ABM Jędraszek dostępne są w trzech wariantach:

  • podstawowym- BASIC, jako konstrukcje wolnostojące lub przyścienne,
  • z opuszczanymi- przeziernymi i nieprzeziernymi roletami SCREEN CUBE,
  • z systemem do przesuwnej zabudowy szklanej - SLIDE GLASS.

Pergole to również doskonałe rozwiązanie dla właścicieli obiektów komercyjnych - restauracji, kawiarni czy punktów handlowych, którzy za ich sprawą mogą osłonić ogródki lub zwiększyć powierzchnię handlową. Niezależnie więc od przeznaczenia, idealna pergola powinna być trwała, stabilna, odporna na działanie czynników atmosferycznych i, oczywiście, ładna.

Sprawdzony montaż

Montaż pergoli bioklimatycznej, szczególnie mocowanej do fasady budynku, najlepiej przeprowadzić z pomocą specjalistów, którzy mają doświadczenie w montażu takich pergoli. Dzięki temu zyskujemy pewność, że pergola będzie zamontowana w sposób bezpieczny i solidny.

Aluminiowe bioklimatyczne pergole to nie tylko funkcjonalność rozwiązań, ale również estetyczne wyposażenie ogrodu, balkonu czy tarasu
Aluminiowe bioklimatyczne pergole to nie tylko funkcjonalność rozwiązań, ale również estetyczne wyposażenie ogrodu, balkonu czy tarasu

Rozwiązania z jednej fabryki to gwarancja najlepszego dopasowania

Wysoką estetykę rozwiązań i najlepsze dopasowanie kolorystyczne zyskujemy decydując się na jednego, doświadczonego wykonawcę. Wybierając okna, drzwi i systemy tarasowe z jednej fabryki stolarki, mamy pewność, że wszystkie elementy zostały wykonane zgodnie z tymi samymi standardami jakościowymi i technicznymi. To oznacza, że ​​ich montaż będzie łatwiejszy i bardziej efektywny, a ich funkcjonalność i wytrzymałość będą zapewnione przez zgodność z tymi samymi normami.

Dodatkowo, wybierając jednego producenta na wszystkie elementy stolarki, zyskujesz pewność, że będą one pasowały do siebie stylistycznie i estetycznie, tworząc spójną całość w Twoim domu lub budynku. Zyskujesz także możliwość skorzystania z kompleksowej obsługi, począwszy od doradztwa i projektowania, poprzez produkcję, aż po montaż i profesjonalny serwis.

Ostatecznie, wybierając okna, drzwi i systemy tarasowe z jednej fabryki, zyskujemy większą kontrolę nad całym procesem zakupu, co realnie prowadzi do oszczędności czasu i kosztów.


abm-jedraszek.pl

Zdaniem naszych Czytelników

30 May 2023, 09:33

Komentarz dodany przez Monika: Udekorowanie ogrodu to podstawa sprawa, aby spełniał on swoją rolę, czyli relaks po ciężkich dniach w pracy

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły