Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2018
Salon w ogrodzie

Ogród i taras to przestrzenie, dla których często w ogóle podejmujemy wysiłek budowy domu. Jasne jest zatem, że w ich zaplanowanie i wyposażenie powinniśmy się zaangażować tak, jak gdyby chodziło o salon.

WSTĘPNE ROZPOZNANIE

Latem przenosimy się na tarasy i do ogrodu, gdzie wypoczywamy i organizujemy spotkania przy grillu. Jasne jest, że ta przestrzeń, która otwiera się przed nami o tej porze roku, musi być odpowiednio wyposażona. Wybierając meble, sprawdźmy zatem, czy nie zaszkodzi im zima, wilgoć i szkodniki.

Meble należy przede wszystkim dostosować do miejsca, w którym staną. Jeśli jesteśmy właścicielami dużej posiadłości, możemy pozwolić sobie na rozmach - ustawienie okazałego łóżka dziennego czy rozłożystych sof. W przypadku małego tarasu czy balkonu, ograniczać nas będzie rozmiar sprzętów, musimy też wziąć pod uwagę możliwość ich składnia. Ważna jest nawierzchnia, na której staną meble - na trawie czy na kamiennych płytach? Pod gołym niebem czy pod dachem? Naturalne materiały, takie jak drewno, rattan czy trawa morska, choć piękne, będą bardziej podatne na niszczenie.

Zwróćmy też uwagę na jakość - meble tanie, słabej jakości, pod gołym niebem wyblakną i stracą połysk. Sprzęty droższe, choć wykonane z pozornie wrażliwych na czynniki pogodowe materiałów (np. tkanina, drewno), mogą w dobrym stanie służyć nam przez wiele sezonów.

fot. CANE-LINE

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny