Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2018
Dekoracja stołu

Można bawić się nią bez wielkiego wysiłku i kiedy przyjdzie nam ochota. Aranżacja stołu zaspokoi naszą potrzebę zmian i doda smaku codzienności.

KOMPOZYCJE SMAKU

Dziś często posiłki jadamy w pośpiechu. Przyzwyczailiśmy się do tego, a jednak czasem czujemy, że czegoś nam brakuje. Celebrowanie obiadu czy kolacji ma znaczenie, tak samo ładnie nakryty stół. Nawet podświadomie zwracamy uwagę na kolory i formy, które tworzą kompozycję na stole. Najsilniej oddziałują na nas barwy.

Te chłodne, oscylujące wokół niebieskiego, najmniej kojarzą się z posiłkiem, dlatego mogą lekko studzić apetyt. Jednak i one mają dobrą stronę - są idealne, jeśli zależy nam nie tyle na zaspokojeniu głodu, co na miłym spędzeniu czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Gdy jednak chcemy, by dzieci zjadły obiad bez grymaszenia, lepiej posłużyć się nakryciami utrzymanymi w ciepłych żółcieniach, oranżach i soczystej zieleni. Biel z kolei zarezerwujmy na uroczysty obiad i święta.

Najważniejszym elementem w kreowaniu atmosfery może okazać się nie tyle kolor naczyń, co obrus (bądź jego brak). Nieskazitelnie biały lub zdobiony finezyjnym ornamentem będzie budował klimat elegancji, budząc skojarzenia z przyjęciem weselnym. Z kolei niewielki, z wyrazistym nowoczesnym wzorem sprawdzi się w domu artystycznej duszy - będzie idealną bazą ciekawej kompozycji naczyń i dekoracji. Nie bez znaczenia pozostają praktyczne i doskonałe do tworzenia jadalnianych układanek podkładki pod talerze. Można nimi żonglować szczególnie wtedy, gdy do stołu zasiadają małe dzieci, bo zazwyczaj plamy się ich nie imają.

fot. ALMI DÉCOR

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny