Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2018
Wybieramy drzwi

Jeśli je dobrze wybierzemy, możemy być z siebie dumni. To dlatego, że drzwi wewnętrzne muszą dobrze pełnić swoją funkcję, a na dodatek świetnie wyglądać z obu stron i w obu pomieszczeniach naraz.

JAK KUPIĆ DRZWI?

Wybór drzwi wewnętrznych to zawsze spore wyzwanie. Początkowo odpowiadamy sobie na podstawowe pytania o kolor skrzydeł i ościeżnic oraz sposób wykończenia i styl, a w miarę zgłębiania tematu, pojawiają się nowe niewiadome. Zazwyczaj najszybciej znajdziemy odpowiedzi, jeśli udamy się do salonu specjalizującego się w sprzedaży i montażu drzwi.

Paradoksalnie trudniej jest, gdy wybieramy prostą drogę - kupujemy drzwi stosunkowo tanie i od ręki w markecie budowlanym. Raczej nie możemy liczyć tu na pełną fachową pomoc i od momentu kupna jesteśmy zdani na siebie. Tymczasem salon oferuje także montaż i ewentualne przeróbki, mające na celu dostosowanie skrzydła bądź ościeżnicy do otworu drzwiowego.

Ponadto - gdy zamawiamy drzwi razem z montażem - zapłacimy za wszystko niższy podatek VAT. Co tak naprawdę bardziej się opłaca? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że markety oferują modele niedrogie, ale podstawowe. Dopiero wizyta w salonie pomoże zrozumieć, że do wyboru mamy oryginalne formy, wachlarz kolorów oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Jest też niezbędna, jeśli zależy nam na oryginalnych, dopasowanych do drzwi okuciach.

fot. MORIC

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny