Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2018
Kominki

Żywioły nas fascynują, są groźne, ale i piękne. To jeden z powodów, dla których zapraszamy do domu ogień, dając mu godną oprawę w postaci kominka.

CZY MOGĘ MIEĆ KOMINEK?

To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy chcą stworzyć domowe ognisko w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dzięki nowoczesnej technologii, dziś praktycznie każdy może cieszyć się obecnością ognia. Zarówno właściciele domów, jak i mieszkań w bloku. Wszystko zależy jednak od typu kominka. Klasyczny może być instalowany w domu, bowiem wymaga komina z prawdziwego zdarzenia. Z kominka nie muszą rezygnować także właściciele mieszkań w niskich budynkach wielorodzinnych (do 4 kondygnacji, wliczając w to parter i poddasze użytkowe). Co pozostaje mieszkańcom bloków? Oczywiście urządzenie, które - dzięki temu, że nie ma specjalnych wymagań - zrobiło ogromną karierę, czyli biokominek.

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest umiejscowienie kominka. Pierwszym pomieszczeniem, jakie przychodzi nam do głowy, jest salon. I słusznie, kominek ma bowiem moc przyciągania – trochę tak, jak telewizor czy akwarium. Warto tę cechę wykorzystać do zacieśniania więzi rodzinnych i budowania nastroju spotkań ze znajomymi. Zwolennicy nowoczesnych wnętrz nie powinni martwić się, że kominek będzie elementem z innej epoki. Po pierwsze, nie musi być tradycyjnie usytuowany przy ścianie i oczywiście może mieć ultranowoczesną formę. Specjalny wkład sprawi, że stanie się niezwykle efektownym elementem architektonicznym dzielącym pomieszczenie na dwie strefy.

fot. WENTOR

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny