Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2018
Urządzamy sypialnię

Sypialnia to nasza przystań, bezpieczna oaza, dzięki której odzyskujemy siły potrzebne na nadchodzący dzień. Wygoda jest tu na pierwszym miejscu.

INNY ŚWIAT

Kiedy robi się ciemno i cicho, w sypialni przenosimy się w inny wymiar. Tu możemy odciąć się od problemów dnia. Nie bez powodu miejsce nocnego wypoczynku urządzamy na piętrze domu lub w części najbardziej zacisznej. Z dala od salonu, gdzie czasem do późna oglądamy telewizję, i od kuchni, w której pracuje zmywarka czy okap. Zupełna izolacja nie jest możliwa w niewielkich mieszkaniach, ale istnieją rozwiązania, dzięki którym można spać spokojnie. Dobrym pomysłem będzie wytłumienie podłogi poprzez położenie dywanu lub wykładziny. na ścianach tapety albo paneli, które wyciszą pomieszczenie.

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest użycie korka w roli posadzki i elementu wykończenia ścian. W sypialni niezbędne są również zasłony lub rolety, które będą skutecznie izolować ją od światła słonecznego. W osiągnięciu przytulności niebagatelne znaczenie ma także odpowiednie łóżko. Wyposażone w duży, tapicerowany zagłówek będzie dodatkowo izolowało śpiące osoby od światła i dźwięków.

Bardzo istotnym elementem sypialni jest oświetlenie. Obok ciepłych, budujących klimat lampek, szczególne znaczenie ma światło umieszczone obok łóżka, przy którym będzie można poczytać. Nie rezygnujemy też z mocniejszych lamp - przydadzą się zwłaszcza w sypialni, w której znalazło się miejsce na szafę pełniącą rolę garderoby.

fot. HÜLSTA

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny