Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2018
Pokój dla dziecka

Pokój dziecięcy to miejsce inne niż reszta domu, wyjątkowe. Urządzamy go z radością i dbałością o detale, ale musimy pogodzić się z tym, że szybko ulegnie metamorfozie. Powinien przecież dorównać kroku najmłodszym członkom rodziny.

MAŁY CZŁOWIEK, WIELKIE ZMIANY

Kiedy czekamy na nowego członka rodziny, w domu szaleje rewolucja. Pokój dla niemowlaka musi być wyposażony jak należy. Łóżeczko, komódka, przewijak, akcesoria - to wszystko kolejno wykreślamy z listy zakupów. Jednak życie szybko rewiduje nasze świetne pomysły. Okazuje się np. że na początek, zamiast łóżeczka bardziej przydałaby się kołyska, a wygodny fotel do karmienia to najważniejszy mebel w domu.

Trudno jednak przewidzieć, czy pociecha będzie typem śpiocha lubiącego swoje łóżeczko, marudy uwielbiającej kołysanie, czy też przylepy, która nie zaśnie, jeśli nie znajdzie się z mamą w łóżku. To dlatego tak istotne jest, by meble dla dziecka były funkcjonalne. Im więcej potencjalnych ról, tym bardziej prawdopodobne, że któraś okaże się strzałem w dziesiątkę. Warto też wśród znajomych zebrać listę sprytnych rozwiązań, które przetestowali na swoich dzieciach. Może to być np. łóżeczko, które może stać się kołyską i z którego wyjmiemy kilka szczebelków, a potem przekształcimy w mebel dla przedszkolaka.

Przy robieniu zakupów sprawdźmy więc, czy łóżeczko będzie towarzyszyło dziecku przez kilka lat. Modele o wymiarach 120 x 60 cm będą służyły do 2 albo 3 roku życia, natomiast z tych większych (140 cm x 70 cm), po zdemontowaniu boków, może korzystać jeszcze siedmiolatek. Rzeczą pozornie mało ważną, ale w rzeczywistości niezbędną jest przewijak. Ponieważ musi być stabilny, lepiej kupić go od razu z łóżeczkiem. Elementy z jednej kolekcji będą dopasowane do siebie i bezpieczne.

fot. SCANDINAVIAN LIVING

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny