Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2018
Domowe urządzenia techniczne

Świat się zmienia, a wraz z nim nasze życie. Dzięki nowoczesnym technologiom oszczędzamy czas, a także energię. Lepiej też organizujemy dom, który staje się coraz bezpieczniejszy i bardziej komfortowy.

PO KABLU DO FUNKCJONALNOŚCI

Z nowinek technologicznych korzystamy nader chętnie, przeznaczając na nie czasem nasze rezerwy finansowe. Zamieniamy stare grzejniki i odkurzacze na sprzęt nowej generacji i coraz bardziej przekonujemy się do rozwiązań holistycznych w domu. Czy jest w tym wszystkim jakaś pułapka? Tak, trzeba za to zapłacić - i nie chodzi tu tylko o pieniądze, ale też o uwagę. Naszą, oczywiście. Zanim zmierzymy się z najdrobniejszym nowoczesnym udogodnieniem, musimy dowiedzieć się, jak ono funkcjonuje, co nam daje, jak je wybrać i w końcu musimy znaleźć kogoś, kto je zainstaluje. Niekiedy rzecz jest na tyle skomplikowana, że potrzebujemy, by ktoś objaśnił jej działanie od podstaw. Przykład? Instalacja elektryczna przystosowana do rozwiązań domu inteligentnego.

Ponadto musimy być przewidujący. Może coś, na co w tej chwili nie możemy sobie pozwolić, po pewnym czasie będzie w zasięgu naszych możliwości (bo np. skończymy wykańczanie domu albo - jak to często bywa - sprzęt, który był drogą nowinką, w końcu zacznie tanieć). Myśląc rozwojowo o domu, musimy mieć na uwadze przede wszystkim instalację elektryczną. Powinna być tak zaprojektowana, by pozwoliła na wprowadzenie udogodnień, o których jeszcze nie myślimy, a które zapewne pojawią się w krótkim czasie. W sposób przewidujący warto także myśleć o łącznikach i gniazdkach (które powinny mieć takie same ramki w danym pomieszczeniu) - nie wiemy przecież, czy za chwilę nie zechcemy np. zautomatyzować podnoszenia żaluzji za pomocą płytki na ścianie.

fot. OSPEL

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny