Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2018
Umywalki, sedesy, bidety

"Jaka piękna!" - przywykliśmy już, że można tak powiedzieć o umywalce. A jednak dziś coraz częściej nasz zachwyt budzą też jej towarzysze: nieodzowny w łazience sedes i bardzo praktyczny bidet. Warto, by stworzyły komfortowe i efektowne trio.

ONA I RESZTA

Umywalka - zwykle niewielka, ale bardzo ważna. To wokół niej zorganizowane jest łazienkowe stanowisko pracy; szykujemy się przy niej do wyjścia, dokonując porannej toalety, wieczorem uwalniamy twarz od makijażu i całodziennego zmęczenia. Używamy jej podczas niemal każdej, nawet najkrótszej wizyty w toalecie.

Zwykle umieszczona jest w najłatwiej dostępnym - a także najlepiej widocznym - miejscu łazienkowego wnętrza, a w dodatku towarzyszy jej oprawa w postaci lustra i miejscowego oświetlenia. Wszystko to sprawia, że przyciąga nasze spojrzenia, a jej forma nie jest obojętna. Wybierając określony model, warto posłużyć się jednym z dwóch sprawdzonych kluczy: kupić umywalkę wraz z całą serią urządzeń sanitarnych i toaletowych lub dobrać ją w całkowitej opozycji do pozostałych elementów wystroju, na co pozwala jej szczególna rola. Misa umywalki wyróżniona niezwykłą formą, kolorem czy tworzywem, zbuduje ciekawy kontrast, który może stać się głównym motywem aranżacji łazienkowego wnętrza.

Ale uwaga: w pomieszczeniu bogatym w spektakularne efekty, wzory i barwne okładziny, zbyt wymyślne i niejednorodne urządzenia sanitarne mogą wprowadzić chaos. Unikalna umywalka świetnie za to sprawdzi się we wnętrzu minimalistycznym, utrzymanym w spokojnej i zrównoważonej tonacji.

fot. TEUCO

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny