Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2018
Meble i akcesoria łazienkowe

Łazienkowe meble i dodatki to nasi sprzymierzeńcy w dziedzinie wygody. Przy wszystkich zaletach funkcjonalnych mają jednak również znaczenie estetyczne. Dobieramy je pod koniec procesu aranżacji, ale to właśnie one mogą nadać wnętrzu ostateczny szlif.

WEDŁUG POTRZEB

Niezależnie od tego, jaki styl aranżacyjny jest nam najbliższy, w łazience dążymy zwykle do utrzymania ładu i klimatu czystości, bo to one najbardziej sprzyjają regeneracji.

Gdy jednak podliczymy kosmetyki i preparaty higieniczne wszystkich członków rodziny, urządzenia pielęgnacyjne - suszarkę, depilator, golarkę, domowe środki czystości, zapasy papieru toaletowego i ręczników, a do tego dodamy jeszcze dziecięce zabawki kąpielowe, które również rzadko należą do estetycznej elity, osiągnięcie harmonii wizualnej okaże się poważnym wyzwaniem. Na szczęście w sukurs przychodzą nam meble łazienkowe, dziś ładniejsze niż kiedykolwiek, a często wyposażone w pomysłowe rozwiązania, które pozwalają skutecznie opanować galimatias drobnych form.

Osobom najbardziej wymagającym można polecić wykonanie mebli łazienkowych na miarę. Dobrze przemyślany, skonsultowany z architektem wnętrz zestaw spełni najbardziej wyrafinowane wymagania. Warto przy tym pamiętać, że szafki, komódki i regały w salonie kąpielowym muszą sprostać znacznie trudniejszym warunkom, niż te w pokoju dziennym czy sypialni; poprzeczkę podnosi im zarówno wyższa wilgotność, jak i zmienna temperatura w pomieszczeniu. Dlatego firma stolarska, której zlecimy wykonanie mebli łazienkowych, powinna legitymować się najwyższymi kompetencjami.

fot. RAVAK

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny