Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2018
Planujemy kuchnię

Tradycyjne serce domu bywa dziś bardzo nietradycyjne. Współczesna kuchnia kipi od innowacyjnych technologii, bywa także ubrana w awangardową formę. A jednak nadal możemy sprawić, że będzie magnetycznie przyciągać zarówno domowników, jak i gości.

PUNKT WIDOKOWY

Coraz częściej otwarta, widoczna z salonu i pozbawiona wobec niego kompleksów - dzisiejsza kuchnia nie ukrywa, że ma aspiracje. Te najodważniejsze wysuwają się na pierwszy plan, uciekając spod ścian, które do niedawna podpierały, i śmiało występując na środek pomieszczenia. To właśnie jeden z najmodniejszych trendów - zabudowa kuchenna w postaci bloku (wyspy w rozmiarze XXL) lub przełamanego ciągu, zlokalizowana w samym centrum strefy dziennej.

I trzeba przyznać, że ta koncepcja zyskuje w dzisiejszych czasach mocne uzasadnienie. W dobie wyrównywania szans, gdy kobiety nie dają się już zepchnąć na kulinarne zaplecze - do ciasnej zamkniętej kuchenki, często nawet pozbawionej okna - nawet te panie, dla których gotowanie jest pasją, mogą w trakcie przyrządzania potraw uczestniczyć w życiu rodzinnym i towarzyskim na pełnych prawach. A może w takiej "centralnej" kuchni chętniej dołączą do nich partnerzy, dzieci, a nawet goście?

Śmiałe pomysły wymagają odpowiednich warunków - pomieszczenie powinno być duże, najlepiej z ciekawym widokiem na ogród. Musimy przemyśleć też przebieg instalacji, rozmieszczenie punktów świetlnych, stylistykę mebli i gatunek materiałów wykończeniowych. Jak widać - w kuchni tematów nam nie zabraknie.

fot. ARRITAL

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny