Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 5/2015
Wymiana bramy garażowej

Jeśli brama ciężko pracuje, hałasuje przy otwieraniu lub nie domyka się – trzeba pomyśleć o naprawie. Często jednak jej koszty przekraczają cenę nowych wrót. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na wymianę.


Wymiana bramy garażowej może być bardzo korzystna. Dzięki takiej inwestycji poprawimy komfort użytkowania garażu i zminimalizujemy straty ciepła, na estetyce zyska też fasada domu. Pod warunkiem, że nowa brama będzie dobrze dobrana, a jej wymiana przeprowadzona w prawidłowy sposób.

Wybór bramy

Inwestorzy decydujący się na wymianę bramy garażowej, realizację swojego pomysłu zaczynają zazwyczaj od rozeznania się w ofercie rynkowej. A jest ona niezwykle różnorodna i bogata. Czym więc kierować się przy wyborze?

 

Najważniejszą cechą, którą różnią się bramy garażowe, jest sposób otwierania. Inne właściwości, na które trzeba zwrócić uwagę, to metoda sterowania, termoizolacyjność oraz rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa.

Sposób otwierania

Najpopularniejszym obecnie rodzajem są bramy segmentowe. Składają się z kilku segmentów (od 3 do 6), połączonych zawiasami i zabezpieczonych uszczelkami, chroniącymi przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Skrzydła przeważnie wykonane są ze stali ocynkowanej i pokryte blachą stalową, a wykończone tworzywem sztucznym, aluminium, drewnem lub pomalowane farbą proszkową. Ich wnętrze najczęściej wypełnione jest pianką poliuretanową, która pełni rolę izolacji cieplnej i akustycznej.

 

Występują w dwóch wariantach...

Norbert Skupiński
fot. Wiśniowski

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje